Nedeľa 2.10.2022
sk
Levoslav
cz
Olívie, Oliver
, Olivia

Poznáte to. Niekedy sa potrebujú chlapi jednoducho vyventilovať, oddýchnuť si od svojich drahých polovičiek, zvolať pár kamošov a spraviť menšiu párty pri pive. Pozná to aj James „Jimmy“ Scott, chlapík zo štátu Illinois, ktorý sa nebál túto vec zdvihnúť na vyšší level. Jimmy mal menšie opletačky so zákonom už minulosti, no napriek tomu to podľa slov okolia zlý chlap nebol. Sedel za rôzne prepady (z toho dva ozbrojené), podpálil svoju základnú školu, ktorá zhorela na popol, v jeho dvadsiatich rokoch sedel už 6-krát. Bol to jednoducho „šťastlivec“. V 88. roku podpálil i pár garáží, za čo bol odsúdený na 7 rokov väzenia. Podľa jeho slov sa v podpaľačstve nevyžíval, on si tým len vetral hlavu, chudáčisko. Zatiaľ, čo bol prepustený na kauciu, pracoval vo fastfoode a býval blízko mesta Flower aj so svojou ženou Suzie. V roku 1993 Jimmy pracoval aj ako dobrovoľník na stavbe protipovodňovej hrádze. A to bola osudová chyba. Pracoval, teda lepšie povedané, poflakoval sa tam so svojimi kolegovcami a popritom popíjal. A prečo dobrovolničil, keď sa mu nechcelo? Pre jednoduchú vec. Aspoň mohol žene povedať, že niekam ide bez podozrenia, že ide holdovať alkoholu. Jedného dňa však dostal brilantný nápad a to zorganizovať párty, ktorá bude trvať viac dní. No, len čo so svojou ženou? Tá pracovala v druhom meste ako servírka v motoreste, ktorý od Flower delila rieka. ‚Žena… druhé mesto… ktoré delí protipovodňová hrádza… hmmm. S tým by sa niečo dalo robiť!‘

sinclairsoryline.com (http://static-28.sinclairstoryline.com/resources/media/8fc1b22c-1a81-4b6d-884f-435b17803909-LeveeBreak1993_2.jpg?1439503528477)

Jimmy teda neváhal a plný elánu sa vybral k hrádzi, presunul pár vriec s pieskom a hýýýbaaaj ho. Hrádza sa po chvíli roztrhla a zaliala 57km2 pevniny. Takisto odstavilo všetky mosty na niekoľko týždňov vo vzdialenosti 320km po rieke. Rieka zatopila aj viaceré budovy, odstavila niekoľko podnikov, dokonca spôsobila výbuch čerpacej stanice. Nikto najštastie neutrpel pri tejto katastrofe smrteľné zranenia. Jimmyho plán teda dokonale vyšiel a oslávil to vo veľkom štýle. Odpálil tú najväčšiu párty, o akej sa mu ani v najtrúfalejších snoch nesnívalo. Chodil s kamošmi na ryby, dokonca mal aj pomer s inou ženou. Netrvalo dlho a Jimmy bol obvinený a následne aj odsúdený na doživotie.

urbo.com (http://host.urbo.com/image/upload/c_fill,f_jpg,g_face:center,q_auto,w_1000/v1506956120/bxoz5ieh56nanu5yccqa.jpg)

A čo Jimmy na to? Doteraz svoj čin popiera. Pred súdom ho však natreli jeho kamoši.

Titulná fotka: pexels.com 


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť