Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 18.6.2024
sk
Vratislav
cz
Milan, Milana

Ako malo vyzerať pokračovanie Star Wars podľa Georgea Lucasa? Jeho verzia sa od novej trilógie značne líšila

Pôvodne sme mali dostať úplne iný príbeh.


Nová trilógia kultovej ságy Star Wars sa začala písať v roku 2015, keď si odbila premiéru snímka Star Wars: Epizóda VII – Sila sa prebúdza. Nasledovali ešte dva filmy, pričom ich prijatie bolo… no, prinajlepšom zmiešané.

Mnohí ortodoxní fanúšikovia boli novými filmami vyslovene sklamaní. Hoci tržby boli veľkorysé, celkovo po tejto trilógii ostala skôr nepríjemná pachuť v ústach.

Ako píše portál SFGazette, námet na pokračovanie mal aj duchový otec celej série George Lucas. Ním zamýšľaná trilógia však bola radikálne odlišná od toho, čo sme napokon v kinách videli.

film, fakty a zaujímavosti, režisér, Star Wars, George Lucas
MovieStillsDB / Walt Disney Studios Motion Pictures

Úplne iný príbeh

Lucas práva na Star Wars napokon predal spoločnosti Disney, tá sa rozhodla jeho plány zhodiť zo stola. Dôvodom bola neistota, či by Lucasovu víziu diváci prijali, a tiež Disneyho túžba vyrozprávať vlastné príbehy. Ako ale vyzerala pôvodná Lucasova vízia?

Podľa knihy The Star Wars Archives – Episode I – III, 1999 – 2005 sa mala Lucasova verzia príbehu naďalej zameriavať na rodinu Skywalkerovcov. Luke sa v príbehu snaží obnoviť rád Jediov, čo je ale beh na dlhú trať. Okrem toho, Nová republika sa musí vysporiadať s odbojovou skupinou, ktorú tvoria bývalí vojaci Impéria.

Mohlo by ťa zaujímať:

Pacientov vozia na zákrok v Nemocnici Bory zadarmo. Kto má na to nárok?

Do hry sa mali neskôr zapojiť aj gangsterské klany Huttovcov, ktoré chceli využiť situáciu vo svoj prospech. V príbehu sa opäť objavuje aj Darth Maul, ktorý tieto gangy zjednotí. Okrem toho cvičí aj vlastnú žiačku Darth Talon, ktorá sa v novej sérii filmov mala stať hlavnou záporáčkou. Hlavnou hrdinkou však tentokrát mala byť Leia Organa, ktorá vedie Novú republiku a snaží sa vysporiadať s útokmi na ňu.

film, fakty a zaujímavosti, režisér, Star Wars, George Lucas
MovieStillsDB / Walt Disney Studios Motion Pictures

Lucas uviedol, že prvá trilógia bola o otcovi, druhá o synovi a tretia by bola o dcére v podobe Leiy Organy. Tá by napokon nad nepriateľmi zvíťazila a stala by sa Najvyššou kancelárkou. Treba uznať, že tento námet neznie vôbec zle. Vlastne by sme ho asi videli radšej, než to, čo nám Disney ponúkol vo vlastnej trilógii.


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.