Ako môže vyzerať tvoje leto na Slovensku, ak máš vo vrecku pár eur?

Vymysleli sme pre teba niekoľko plánov, čo všetko môžeš robiť počas leta.

Zdroj: Artcavemaniac / EMEFKA

Tohtoročné leto nebude také, ako sme zvyknutí. Koronavírus zamiešal karty, zrušil obľúbené festivaly, naplánované dovolenky a niektorým spravil aj dieru v rozpočte. Mnohí vymeníme pláže za slovenské jazerá a hory, festivaly zas nahradia grilovačky s kamarátmi. Rozhodli sme sa preto vymyslieť rôzne plány, ktoré môžeš počas svojho leta uskutočniť. 

Skvelé leto môžeš mať aj na Slovensku

Keď máš okolo seba skvelú partiu, tak stačí málo a môžete mať skvelé leto plné zážitkov. Čakajú ťa dva mesiace naozajstného voľna, počas ktorého už snáď nebudeš musieť sedieť doma. Možno ti pár mesiacov nečinnosti spôsobilo, že máš hlboko do vrecka a úspor máš menej, ako by si chcel.

Môžeš si jednoducho pomôcť, stačí, ak si založíš FUN účet v ČSOB a nový účet dostaneš rovno s 33 eurovým bonusom. Pre všetkých študentov do 28 rokov je účet navyše zadarmo, ale tam FUN nekončí. Leto si môžeš užívať aj s vlastným merchom.

Stačí zavítať na web www.funucet.sk, poslať svoju fotku s informáciou, aká FUN ti chýba, a ČSOB ti vytvorí originálnu fotku. Zároveň môžeš vyhrať vlastný merch, ktorého hlavným motívom bude tvoja FUN fotka. Rozhodne to bude jeden z najuletenejších kúskov, ktoré sa ocitnú v tvojom šatníku.

Artcavemaniac / EMEFKA

Možno by si si povedal, že 33 eur je len pár drobných, ale aj to sú peniaze a dokážeš si s nimi vylepšiť svoje leto. Zamysleli sme sa preto nad tým, čo všetko si môžeš kúpiť za 33 eur a spríjemniť si tak leto na Slovensku.

10 pízz v Oščadnici

Vezmi si to takto – ak ideš na pizzu niekam v menšom meste alebo dokonca v obci, nie je to také drahé ako v hlavnom meste. Nie je vôbec zvláštne, ak stojí pizza 3 eurá a ešte je aj poriadne naložená surovinami. Skrátka sen. Môžeš tak spoznať zákutia Slovenska a ešte aj jeho nevídanú gastronómiu, ktorá ťa možno, nielen kvôli cenám, prekvapí.

Artcavemaniac / EMEFKA

Plavky, do ktorých budúce leto schudneš

Počas karanténnych dní, keď sme sedeli doma na zadku, sa mnohí z nás poriadne opustili. Predsavzatia o dokonalom “beach body“ šmahom pomyselnej ruky zmietla korona zo stola.

Keď sa konečne zrušili opatrenia, jediný tvoj beh bol s kamarátmi do podniku, kde si dvíhal nanajvýš pohár s pivom k ústam. Za peniaze z tvojho nového účtu si však môžeš kúpiť takzvané motivačné plavky, v ktorých sa budúce leto už naozaj predvedieš.

5 kopčekov zmrzliny v obľúbenej zmrzlinárni

Kedysi stála zmrzlina pár centov, ale doba sa mení, máme eurá a kopček zmrzliny, ktorá sa dokonca po novom volá gelato, stojí občas viac ako euro. Pozývať kamošov na zmrzlinu je niekedy veľká odvaha, ak máš v peňaženke iba desaťeurovku, a ty by si si dal rád tiež.

S 33 eurami si však môžeš dať viac, ako len sladký kornútok s jedným kopčekom. Záleží na tvojej obľúbenej zmrzlinárni, ak to bude bio, raw a názov zmrzlín bude minimálne na dva riadky, tak ti to možno vystačí aj na 5 kopčekov.

Artcavemaniac / EMEFKA

Langošová párty pri vode

Máčanie nôh na jednej zo štrkových pláží Chorvátska bude toto leto luxusom. Kto však potrebuje more k zábave, že áno? Natiahnuť karimatky a svoje bledé nohy si môžete aj pri vode kdekoľvek na Slovensku.

Mali by ste sa však uistiť, že je v okolí stánok s langošmi. Vylihovanie pri vode bez tejto pochúťky nie je to pravé orechové. Za taký peniaz môžeš pozvať aj kamošov, no je možné, že potom nebudete chcieť vidieť langoše aspoň ďalší rok.

Romantická večera s výhľadom

Naozaj netreba ísť ďaleko za zážitkami, ktoré sú hodné dvadsiatich storiek na Instagrame. Aj Slovensko má krásne výhľady, len ich treba nájsť. Záleží na tom, ako sa na veci pozeráš. Aj výhľad na ulicu môže byť pekný, keď je ľudoprázdna. Romantickú večeru s kýmkoľvek len chceš, si môžeš užiť napríklad aj v tej Oščadnici.

Stačí s pizzou vybehnúť na najbližší kopec. Romantiku nerobí predsa jedlo, ktoré máš na stole, alebo sviečky, ale osoba, s ktorou si. Ak to je ten pravý alebo pravá, zbalíš ho aj na špagety s morcadellou. Za 33 eur si naozaj môžete užiť nejaké to fajn gastro s nádychom zahraničia, či už to bude Ázia, alebo Čína, je už len na tebe, výhľad rovnako. 

Artcavemaniac / EMEFKA

All-inclusive pobyt pri vode

Napríklad na Duchonke. Alebo si môžeš zbaliť aj s kamošmi stany a dať si kempovačku. Stačí nájsť správny kemp a budeš mať aj sprchu, toaletu a všetko, čo potrebuješ. Či už sa rozhodneš investovať do opojných nápojov, ktoré ťa večer zahrejú, alebo do poriadnej zásoby paštét, je už len na tebe. Treba si trochu pripomenúť festivalovú atmosféru, no nie?

Spoznávanie neznámych kultúr na dobrodružnom výlete

Záleží na tom, odkiaľ pochádzaš. Ak si z hlavného mesta, tak ti odporúčame výlet na blízky východ našej krajiny. Občas tunajším možno nebude rozumieť, ani stačiť v tempe pitia, ale stojí to za to. Každá dobrodružná povaha by si nemala nechať ujsť spoznávanie nových kultúr na svojich cestách.

Artcavemaniac / EMEFKA

Tento obsah vznikol v spolupráci s Československá obchodná banka, a. s

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
29
Fuuj
Fňuk Fňuk
7
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
6
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Otestuj sa: Dokážeš v kope trojuholníkov nájsť ten, ktorý je inej farby?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME