Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 18.6.2024
sk
Vratislav
cz
Milan, Milana

Aj tebe už celá táto pandémia pekne lezie na nervy? Obmedzenie vychádzania, home office či online štúdium naozaj vedia dať psychike poriadne zabrať. Preto sme sa rozhodli pripraviť zopár life hackov, ktoré ti pomôžu dostať sa do hladiny Zen aj v týchto náročných podmienkach.

Treat yourself!

Neboj sa svoje telo a myseľ občas trochu rozmaznať. Uvedom si, že tvoj organizmus je extrémne komplexný a inteligentný mechanizmus, ktorý pracuje nepretržite 24/7, aby všetko fungovalo tak, ako má. Preto je naozaj dôležité dopriať mu zaslúžený fyzický aj psychický oddych.

Že wellnessy sú teraz pre širokú verejnosť zatvorené? Žiadny problém! Taký nízkorozpočtový mini “wellnessík” si predsa môžeš spraviť aj doma, a to napríklad takto:

Shutterstock

1. Čo pomáha na nervy? Relaxačný kúpeľ

Napusti si vaňu teplou vodou, šupni do nej soľ do kúpeľa a vychutnaj si 15-20 minútový relaxačný kúpeľ.

Soli do kúpeľa boli používané už v starovekej Číne na liečbu rôznych kožných chorôb, artritídy a boľavých svalov.

Obsahujú totiž jód, ktorý má priaznivý účinok na pohybové ústrojenstvo a tiež tlmí bolesť. Soľné minerály prenikajú do pokožky, stimulujú ju a dokážu odstrániť odumreté kožné bunky, čím čistia pleť a robia ju jemnejšou. Soľ do kúpeľa navyše podporuje látkovú výmenu, a teda vie telu poskytnúť dokonalú relaxáciu.

ZEREX

2. Pomôžu aj bylinky

Bylinky ako medovka lekárska, mučenka pleťová či valeriána lekárska používali už naše staré mamy a vedeli, prečo to robia. Tieto rastliny sa v ľudovom liečiteľstve využívali najmä vďaka svojej schopnosti napomáhať relaxácii tela i mysle, kvalitnému zaspávaniu a zdravému spánku. Medovka má dokonca antivirotické účinky, podporuje imunitný systém, a vďaka obsahu vitamínu B pomáha znižovať pocity neustálej únavy a úzkosti.

Všetky tieto spomínané bylinky sú obsiahnuté v doplnku výživy Zerex Zenaden, v ktorom navyše nájdeš aj L-tryptofán. Ten hrá dôležitú úlohu pri syntéze serotonínu a melatonínu, hormónov ovplyvňujúcich pozitívny psychický stav a kvalitný spánok.

ZEREX

3. Vôňou proti stresu

Pre upokojenie psychiky po náročnom dni je ideálna aromaterapia, ktorú poznali už aj starí Egypťania. Akonáhle niečo zacítime, náš mozog vyvolá v tele adekvátnu reakciu – napríklad keď ovoniame čerstvo upečený koláč, spustia sa nám sliny.

Keďže náš čuch je priamo prepojený s mozgom, rôzne vône dokážu podnietiť rôzne reakcie.

Nervy v našom nose dokážu tiež rozpoznať pachy a spojiť si ich so spomienkami. Preto v nás určité vône môžu vyvolať pocit šťastia. Látky obsiahnuté v éterických olejoch z liečivých byliniek a rastlín dokážu pozitívne ovplyvňovať našu myseľ a pomôcť odbúrať z tela stres, migrénu, nespavosť a pocity úzkosti.

Shutterstock

4. Hudba lieči

Finálnym doplnkom k domácemu wellnessu, a zároveň ďalším skvelým spôsobom, ako sa zbaviť zlej nálady, je hudba. Vedci dokázali, že relaxačná hudba pozitívne vplýva na mozog a telo, pomáha znižovať krvný tlak aj hladinu kortizolu – stresového hormónu.

Takže ak chceš odbúrať stres ekonomicky a bezpečne, v pohodlí domova, vyskúšaj kombo “home wellnessu” a Balzamu na podráždené nervy. Ušetrenú psychickú energiu tak budeš môcť venovať veciam, ktoré naozaj stoja za to.

Shutterstock

Tento obsah vznikol v spolupráci s ZEREX


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.