Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.4.2024
sk
Aleš
cz
Aleš
Zdroj: ©Shutterstock

Ako na zdravé vlasy v lete? Teplo im môže škodiť viac, ako si myslíš

Vlasy sú korunou krásy.

Leto je obdobím výletov, kúpania a nekonečného opaľovania sa. Kým, prirodzene, najvýraznejšie je slnečným lúčom vystavená najmä naša pokožka, horúčavám musia odolávať aj naše vlasy. A nie je im to teda vôbec jedno.

Vysoké teploty, slaná alebo chlórovaná voda, UV žiarenie – všetky tieto faktory môžu značne ovplyvniť kvalitu tvojich vlasov. Ako sa teda o ne starať, aby ostali zdravé a žiarivé aj v najhorúcejších mesiacoch? Tu je niekoľko tipov.

1. Ochrana pred slnkom

Slnko môže byť pre tvoje vlasy rovnako škodlivé ako pre tvoju pokožku. Investuj preto do výrobkov, ktorými im zabezpečíš UV ochranu. Ak nemáš možnosť kúpiť si takéto produkty, alebo ti nevyhovujú, existuje aj jednoduchšie riešenie – pokrývka hlavy. Klobúk, šatka či šiltovka sú vynikajúcimi alternatívami. Chrániš nimi nielen svoje vlasy, ale aj seba pred úpalom.

2. Hydratácia

V lete je dôležité zabezpečiť dostatočnú hydratáciu. A netýka sa to len tvojho organizmu, ktorému by si nemal zabúdať pravidelne dopĺňať tekutiny, najlepšie v podobe čistej vody. Tak ako tvoje telo, aj vlasy si v lete vyžadujú dostatočný príjem vlhkosti. Skús do svojej dennej rutiny pridať hydratačné masky alebo kondicionéry, ktorými vlasom doplníš hydratáciu stratenú vplyvom slnka a slanej vody.

Ako na zdravé vlasy v lete? Teplo im môže škodiť viac, ako si myslíš
Shutterstock

3. Minimalizuj použitie tepla

Pokiaľ je to možné, vyhýbaj sa sušeniu vlasov fénom, ich úprave pomocou žehlenia či kulmovania. Vlasy sú už aj tak vystavené teplu zo slnka, takže pridaný stres môže spôsobiť ich vysušenie a poškodenie. Ak už musíš použiť nejaký spôsob úpravy, nezabudni na ochranný produkt.

4. Vyhni sa chlórovanej vode

Kým kúpanie sa v bazéne je skvelým spôsobom, ako sa v lete ochladiť, chlórovaná voda môže byť veľmi škodlivá pre tvoje vlasy. Podobne pôsobí aj slaná morská voda. Po kúpaní sa v mori alebo bazéne si preto vlasy dôkladne opláchni čistou vodou. Týmto spôsobom z nich odstrániš soľ alebo chlór, ktorých pôsobenie môže tvoje vlasy aj pokožku hlavy veľmi vysušiť.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.