Pondelok 26.9.2022
sk
Edita
cz
Andrea
, Ondřejka
Zdroj: ©Shutterstock

Ako nadväzovať vzťahy, keď si nesmelý? Psychologické triky, ktoré ti pomôžu prekonať nervozitu

Jednoduché kroky poslúžia k tomu, aby si bol obľúbenejší.

Aj keď je človek (vraj) prirodzene spoločenský tvor, viacero z nás má problém s nadviazaním rozhovoru. Vedci už roky študujú to, čo ľudí priťahuje, a ich zistenia môžu zlepšiť tvoje komunikačné schopnosti, aj keď práve nie si extrovert a nadväzovanie priateľstiev nepatrí medzi tvoje silné stránky.

No získať si ľudí nemusí byť až také náročné, ako sa zdá. Pomocou ľahkých trikov sa môžeš stať pre iných atraktívnejším spoločníkom. Týchto 9 trikov ti môže pomôcť s nadviazaním komunikácie a priateľstiev.

1) Zrkadlenie reči tela. Ak chceš urobiť dojem, získať pozornosť alebo rešpekt, skús kopírovať reč tela osoby, s ktorou hovoríš. Výskum preukázal, že toto správanie posilní dôveru a môže ti pomôcť sa s danou osobou spriateliť.

2) Viac času. Niektorí ľudia potrebujú viac priestoru, aby sa s niekým spriatelili. Dopraj im ho. Taktiež im venuj dostatok pozornosti a vyhraď si čas na pravidelné stretnutia.

3) Dobrá nálada. Hovorí sa tomu emocionálna nákaza. Keď tráviš veľa času s negatívnym človekom, je možné, že tvoja nálada bude rovnaká. Preto, ak chceš byť pre svoje okolie príťažlivý, dobrá nálada a úsmev na tvári sú základ.

Shutterstock

4) Odhaľ svoje nedostatky, ale len do istej miery. Ľudia ťa budú mať radšej po tom, ako pred nimi odhalíš aj svoje slabé stránky. Poukázanie na to, že nie si dokonalý, z teba robí príťažlivejšiu a hodnovernejšiu osobu a spoločníka.

Český profil zbiera bizarné správy od zákazníčok, ktoré nepoznajú základy slušnosti

Odporúčame prečítať:

Český profil zbiera bizarné správy od zákazníčok, ktoré nepoznajú základy slušnosti

5) Pozri sa na veci ich očami. Ľudia chcú byť vnímaní spôsobom, ktorý je v súlade s ich presvedčením o sebe. Podľa psychológov sa všetci snažíme potvrdiť svoje názory, či už sú pozitívne, alebo negatívne. Výskum naznačuje, že keď sa názor ostatných zhoduje s tým naším, náš vzťah s nimi plynie ľahšie. Je to pravdepodobné, pretože keď s nami niekto súhlasí, cítime sa byť pochopení, čo je dôležitou súčasťou budovania každého vzťahu.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť