Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 30.5.2023
sk
Ferdinand
cz
Ferdinand

Čo robiť, čo nerobiť, ako sa chovať a čo si obliecť, aby si z návštevy kaderníctva vyťažil maximum a aby po tvojom odchode nemala chudera kaderníčka chuť vyskočiť z okna? To sa dozvieš v tomto článku. Nedávno sa totiž kaderníci na Reddite podelili o zaujímavé rady pre potenciálnych zákazníkov a my sme tie najužitočnejšie z nich vybrali v tomto článku. O návšteve kaderníctva teraz môžeš len snívať, ale keď sa zase raz otvoria, aspoň budeš pripravený.

1. Maj realistické očakávania. Keby som dostala euro za každú zákazníčku, čo mi ukázala upravenú fotku z internetu a trvala na tom, aby som jej na hlave vyčarovala presne to isté, mohla by som si do konca života váľať šunky na Bali a nemusela by som robiť vlasy.

2. Keď nechceš mať na hlave schodíky, seď rovno. Aj taká „banalita“ ako prekríženie nôh ovplyvní celkový vzhľad účesu, a keďže má človek na sebe plášť, kaderníčka si to nemusí všimnúť.

3. Prosím, prosím, prosím, keď ti umývam vlasy, zavri si oči. Ani neviem opísať, aký idiotský je to pocit, keď vieš, že ti niekto čumí rovno do nosných dierok.

4. Niektoré veci sa skrátka nedajú. Neviem ti odfarbiť čierne vlasy na platinovú blond za jedno sedenie, neviem urobiť ružové vlasy, ktoré nikdy nevyblednú, a už vôbec neviem napodobniť tú fotku, na ktorej má baba celkom očividne parochňu, na tvojich prirodzených vlasoch. Som kaderníčka, nie kúzelník.

Shutterstock

5. Keď ti umývam vlasy, nemrv sa. Ak neustále nadskakuješ a hýbeš hlavou, nemôžeš sa čudovať, že máš mokrý celý chrbát.

6. Umyť vlasy pred strihaním je dôležité. Vráti to vlasy do pôvodného stavu a je podstatne jednoduchšie s nimi potom pracovať – to sa, pochopiteľne, odrazí aj na výsledku. Ak s tým máš nejaký osobný problém, tak s tým človek asi nič nenarobí, ale ak si nechceš dať umyť vlasy len preto, aby si ušetril pár eur, naozaj to nerob. Za tých pár drobných to fakt stojí.

7. Nechoď ku kaderníkovi s lakom na vlasy. Malo by to byť zjavné, ale očividne nie je. Dodnes si pamätám chlapíka, čo mal na hlave bez srandy hádam celú tubu lepidla a povedal mi, že to chce len trošku podstrihnúť. Ako to mám podľa teba urobiť?!

8. Ak ti mám farbiť vlasy, preboha ťa prosím, nedaj si rolák ani mikinu s kapucňou. Teda, samozrejme, za predpokladu, že ju potom nechceš rovno hodiť do koša.

Shutterstock

9. Keď sa ťa kaderníčka pýta, aké produkty na vlasy používaš, buď na sto percent úprimný. Nikto ťa nebude súdiť a každému je tri-päť, že si si pol roka dozadu doma farbila vlasy, spálila si kompletne celú hlavu a teraz sa to snažíš riešiť chemickými prípravkami. Ide o to, že rôzne chemikálie rôzne reagujú a niektoré prípravky sa môžu navzájom „pobiť“. S prirodzenými vlasmi sa pracuje inak ako napríklad s farbenými.

10. Opis nestačí. Ak máš konkrétnu predstavu, ukáž kaderníčke fotku. Predídeš tak veľkému sklamaniu.

11. Trochu z iného súdka, ale prvé miesto, kam po rozchode vpáliš, by rozhodne nemalo byť kaderníctvo. Chceš mu ukázať, že máš život pevne vo vlastných rukách, ostrihať si vlasy po pás na dĺžku po plecia, veď dlhé vlasy nepotrebuješ, rovnako ako nepotrebuješ jeho. Asi ťažko. Aj keby som v tej rane z teba spravila Angelinu Jolie, nebude sa ti to páčiť. Budeš to neznášať a budeš neznášať aj mňa, lebo som ti takú blbosť dovolila. Tak si ušetrime vrásky a choď sa radšej prejsť.

12. Ak máš termín, príď načas. Jasné, jasné, náš zákazník, náš pán, veď kaderníčka počká… no nepočká. Nie si tu jediný.

Shutterstock

13. Keď mám zapnutý fén, nepočujem ťa. Prekvapivé, však?

14. Radi si s tebou pokecáme, ale keď sa pri tom začneš hýbať a teatrálne gestikulovať rukami, mám chuť ti ich odtrhnúť a odložiť kamsi nabok. Možno si si to v zápale rozhovoru nevšimla, ale ja sa ti tu snažím strihať vlasy. To sa nedá, keď poskakuješ zo strany na stranu.

15. „Dajte dole jeden centimeter a potom uvidíme, či to bude dosť.“ Ak sa pýtam, koľko chceš podstrihnúť, toto nie je správna odpoveď. V podstate ma žiadaš, aby som urobila dva zostrihy za cenu jedného, a to naozaj nie je okej.

16. Po skončení ostaň sedieť a počkaj, kým ťa kaderníčka „opráši“. Tým, že sa snažíš pomôcť dať zo seba ostrihané vlasy rýchlejšie dole, v skutočnosti vôbec nepomáhaš. Ani sebe, ani jej.

Shutterstock

Zdroj: Pan_Beesly / Reddit


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje