Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 4.12.2022
sk
Barbora
, Barbara
cz
Barbora
, Barbara, Bára

Ako odpovieš na túto otázku o nákladiaku? Podľa odborníčky to o tebe veľa prezradí

Odborníčka na kognitívnu psychológiu svojou otázkou na internete rozprúdila horlivú debatu.


Bez ohľadu na to, či túto spoločnosť považuješ za dobrú alebo nie, najviac času denne tráviš sám so sebou. Ráno so sebou vstávaš, večer si líhaš do postele a ani medzi tým sa od seba nepohneš ani na krok. Čo je na tom zvláštne? Nič. Len to, že aj napriek tejto skutočnosti o sebe prakticky nič nevieš.

Jasné, tvoja obľúbená farba je modrá, voľný čas tráviš pozeraním marveloviek a toho, kto vymyslel granatiersky pochod s kvasenou uhorkou, budeš do smrti preklínať, ale o tom sa teraz nebavíme. Teraz je reč o tom, kto skutočne si. A ako sa zdá, jedna na prvý pohľad nevinná, no dobre nasmerovaná otázka, ti to pomôže zodpovedať.

Otázka o nákladiaku, ktorá rozprúdila na internete vášne

Ako by si sa cítil, keby si stál uprostred cesty a videl, ako sa na teba rúti nákladné auto? To je otázka, ktorá vie podľa odborníčky na kognitívnu psychológiu Amy Millie o tebe dosť prezradiť. Nie je to celkom typická otázka, ktorú sa opýtaš kamaráta pri pive či frajerky medzi prvým a druhým kolom, ale žeby mala až takú moc? Nuž, podľa Amy áno.

Ak bola tvoja počiatočná odpoveď niečo ako „bol by som paralyzovaný strachom“ či „vydesený na smrť“, údajne si na správnej ceste. No čo ak si automaticky odpovedal, že by si sa snažil ujsť alebo uhnúť? „Vidíte, ako sa vyhli pôvodnej otázke? Tá totiž znela, ako by si sa cítil, a nie, čo by si v takejto situácii robil,“ vysvetľuje vo virálnom videu na svojom profile.

Čo to teda o tebe vypovedá? „Ľudia, ktorí takto odpovedajú, majú vo zvyku intelektualizovať svoje emócie namiesto toho, aby ich jednoducho prijali,“ hovorí expertka. Mnohí ľudia v komentároch boli šokovaní, no našli sa aj skeptici, ktorí s ňou nesúhlasili. „To nie je psychológia, ale chytanie za slovíčka,“ vyjadril sa jeden z nich. Čo si o tom myslíš ty? A aká bola tvoja odpoveď?

psychológia, kongitívna psychológia, otázka, nákladiak, emócie, virál, tiktok
Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť