Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila
Premium odznak

Ako pestovať domáce špagety, figliar Leo či falošné vajcia. Falzifikáty, ktoré to dotiahli ďaleko

Niektoré nepravdy sa podarilo tajiť roky, kým vyšli najavo.


Nie všetky klamstvá sú zlé. Niektoré biele lži sú akceptovateľné, ak majú pomôcť dobrej veci. Tu je zoznam 12 najznámejších minulých či nedávnych podvodov, ktorých odhalenie mnohých prekvapilo. I keď nie každé je výlučne negatívne.

Uhral to na dementa

V roku 1969 začal známy boss newyorskej mafie Vincent Gigante chodiť po uliciach Greenwich Village len v župane, papučiach, močil na verejnosti a nesúvisle si bľabotal, čo mu vynieslo prezývku Oddfather. Ukázalo sa, že to bol len trik, aby sa vyhol odsúdeniu za vraždu a mnohé iné zločiny pripisované jemu a jeho mafiánskej rodine.

30 rokov úspešne predstieral mentálnu degeneráciu, aby sa vyhol odsúdeniu za vraždu a iné mafiánske zločiny.

Fungovalo to 30 rokov. Zatiaľ čo niektorí Giganteho podozrievali z predstierania, iní si mysleli, že dostal priveľa úderov do hlavy počas kariéry boxera. Psychiatri mu diagnostikovali množstvo duševných chorôb vrátane bipolárnej poruchy a schizofrénie. V dôsledku toho sa v roku 1973 vyhol obvineniu z úplatkárstva. V roku 1990, keď bol obvinený z vydierania, jeho herectvo nespôsobilosti dokázalo odložiť súdny proces na sedem rokov.

Vincent sa za tie roky stal kápom jedného z najväčších zločineckých klanov. V súkromí riadil svoje obchody, ale na verejnosti vystupoval ako pomätený idiot. V tomto premyslenom scenári mu pomáhala rodina a najbližší ľudia, vďaka zaviazaným lekárom nemal problém získať oficiálne potvrdenia jeho duševných ochorení.

Aj po odsúdení a uväznení v roku 1997 pokračoval vo svojej hre. Predstieraním neschopnosti zmysluplne komunikovať, dupaním po imaginárnych šváboch vo svojej cele, rozprávaním sa s predmetmi ​​a ďalším nacvičeným správaním sa mu podarilo vyhnúť priznaniu k zločinom či svedectvu proti iným. Gigante sa k pretvárke priznal až v roku 2003.

Tento článok je dostupný členom EMEFKA PREMIUM


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Monika Suchá
Píšem prstami, myslím hlučným vnútorným hlasom. Atakujem zaujímavými témami, ktoré musia prilákať najskôr mňa, kým ich vyzradím druhým. Konvenčne do nich badurkujem ironický a sarkastický tone of voice.Vo voľnom čase neznášam decká, obľubujem pondelky, bad days sú nedeľky. Rada si umývam zuby a šparchám sa vatovými tyčinkami v uškách. Také uspokojujúce.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje