Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 16.7.2024
sk
Drahomír
, Drahomíra
cz
Luboš
, Liboslav, Luboslav
V spolupráci s CinemArt
Zdroj: ©CinemArt SK / MovieStillsDB

Ako sa nakrúcala marvelovka Eternals a na čo všetko sa v nej môžeme tešiť?

Eternals vstúpi do kín už 4. novembra.

Už tento týždeň si budeš môcť zájsť do kina na novú marvelovku Eternals od oceňovanej režisérky Chloé Zhao. Ako sa vlastne nakrúcala a aké zaujímavosti sa s ňou spájajú? To sa dozvieš práve v tomto článku.

1. Nakrúcalo sa v Anglicku a na Kanárskych ostrovoch

Prvá klapka padla v júli 2019 v anglických štúdiách Pinewood Studios. V novembri sa štáb presunul na Kanárske ostrovy, kde nakrúcanie pokračovalo. Vyvrcholilo opäť v Anglicku, konkrétne v Oxforde a Londýne. Chloé Zhao popri Eternals zároveň dokončovala svoju drámu Krajina nomádov, za ktorú si odniesla Oscara za najlepšiu réžiu.

moviestillsdb.com/CinemArt SK

2. Režisérka Chloé Zhao mala podľa vlastných slov veľkú slobodu

Chloé Zhao potvrdila, že štúdio jej do práce príliš nekecalo. Ocenila, že v Marveli boli ochotní zariskovať a nechali ju natočiť pomerne odlišnú a netradičnú komiksovku.

Kevin Feige, ktorý dohliada na filmový marvelovský vesmír, je známy tým, že režisérov hľadá skôr medzi nezávislými či artovejšími filmármi, ktorí môžu do MCU vniesť nové a svieže prvky.

moviestillsdb.com/CinemArt SK

3. Pri nakrúcaní kládla Chloé Zhao dôraz skôr na praktické efekty

Od predchádzajúcich marveloviek sa Eternals líšilo už počas samotného natáčania. Chloé Zhao totiž využívala zelené a modré plátno len minimálne. Dôraz kládla na praktické efekty všade, kde sa to dalo, a nástojila tiež na tom, že sa bude točiť priamo v konkrétnych lokáciách za pomoci prirodzeného svietenia.

moviestillsdb.com/CinemArt SK

4. Počas natáčania nebola núdza ani o dramatickejšie okamihy

Počas nakrúcania na Kanárskych ostrovoch došlo aj k jednej dramatickej udalosti. Keď štáb točil na ostrove Fuerteventura, našiel nevybuchnutú výbušninu z čias druhej svetovej vojny.

Mohlo by ťa zaujímať:

Eternals je podľa kritikov ambicióznou a výrazne odlišnou marvelovkou. Chvália hercov aj skvelý vizuál

Všetci, vrátane hercov Angeliny Jolie a Richarda Maddena, tak museli byť rýchlo evakuovaní. Výbušnina zrejme na ostrove ostala ako pozostatok nacistickej základne.

moviestillsdb.com/CinemArt SK

5. Chloé Zhao mala pôvodne režírovať inú marvelovku

Pôvodne v Marveli uvažovali, že Chloé Zhao zrežíruje inú komiksovku, konkrétne Black Widow so Scarlett Johansson. Samotná Zhao je podľa vlastných slov veľkou fanúšičkou marvelovského univerza a už dlho túžila pre štúdio natočiť nejaký film.

Pripravila si pre nich dokonca aj prezentáciu svojich nápadov, ktorá Kevina Feigeho úplne ohromila. Napokon jej ponúkol réžiu Eternals, pričom Black Widow zrežírovala Cate Shortland.

moviestillsdb.com/CinemArt SK

6. Eternals si môže pripísať niekoľko prvenstiev

V rámci MCU (ale aj komiksového žánru ako takého) je Eternals prvým filmom, v ktorom sa nám predstaví nepočujúca hrdinka, ide o Makkari v podaní Lauren Ridloff.

Okrem toho ide o prvú marvelovku, ktorá obsahuje prvého gay superhrdinu. Je ním Phastos, ktorého si zahral Brian Tyree Henry. Marvel tak pokračuje v reprezentácii rôznych menšín.

Už pred nejakým časom bolo potvrdené, že hrdinka Valkyrie (Tessa Thompson), ktorú sme zatiaľ mohli vidieť v Thor: Ragnarok a Avengers: Endgame, je bisexuálka.

moviestillsdb.com/CinemArt SK

7. Režisérka čerpala inšpiráciu z veľkého množstva filmov či komiksov

Chloé Zhao pri nakrúcaní čerpala z rôznorodých inšpiračných zdrojov. Akčné scény sú napríklad ovplyvnené westernovým trilerom Revenant: Zmŕtvychvstanie od Alejandra Gonzáleza Iñárritua.

Okrem toho režisérka čerpala aj z tvorby komiksového výtvarníka Jacka Kirbyho (ktorý Eternals vymyslel), predchádzajúcich marveloviek, ale napríklad aj z rôznych sci-fi a fantasy filmov či komiksov manga.

moviestillsdb.com/CinemArt SK

8. Ide o druhý najdlhší film marvelovského univerza

Čo sa týka dĺžky, tak prvenstvo stále drží titul Avengers: Endgame z roku 2019, ktorý trval 181 minút. Eternals sa však v tomto ohľade ušlo druhé miesto, keďže stopáž sa pohybuje v dĺžke 157 minút. Ide tak o výrazne dlhší film než iné marvelovky.

moviestillsdb.com/CinemArt SK

9. Eternals mohlo zrežírovať hneď niekoľko pozoruhodných tvorcov

Producenti mali pre Eternals vyhliadnutých viacero potenciálnych režisérov. Do úvahy prichádzala napríklad Nicole Kassell, ktorá natočila filmy The Woodsman či Malý kúsok neba a pracovala aj na seriáloch Westworld, Watchmen či Castle Rock.

Mohlo by ťa zaujímať:

Páčil sa ti seriál Squid Game? Týchto 10 podobne ladených filmov by si si nemal nechať ujsť

Štúdio uvažovalo aj nad Travisom Knightom, ktorý natočil animáky Kubo a kúzelný meč a Hľadá sa Yeti či sci-fi Bumblebee. Do úvahy prichádzala aj dvojica artových režisérov Cristina Gallego a Ciro Guerra, ktorí sú podpísaní pod oceňovanými kúskami Wandering Shadows, The Wind Journeys či Birds of Passage.

moviestillsdb.com/CinemArt SK

10. Film ponúkne rôznorodú skupinu superhrdinov

Chloé Zhao chcela vytvoriť rôznorodú skupinu hrdinov, nielen čo sa týka ich pôvodu či sexuality, ale aj ich osobností. Medzi mocnú mimozemskú rasu nesmrteľných bojovníkov Eternals tak patria napríklad Sersi (Gemma Chan), Ikaris (Richard Madden), Kingo (Kumail Nanjiani), Thena (Angelina Jolie) či Ajak (Salma Hayek).

Tí už tisícročia tajne žijú medzi ľuďmi a do ich záležitostí sa nemiešajú. Lenže keď sa objaví hrozba zániku Zeme kvôli ich odvekým nepriateľom Deviantom, tak musia spojiť sily a poraziť ich.

Na základe prvých zahraničných recenzií sa dá povedať, že Eternals bude naozaj výrazne odlišným kúskom než ostatné marvelovky. Chloé Zhao mala očividne originálnu víziu, ktorá pravdepodobne nesadne úplne každému. O to viac nás to ale láka do kina. Slovenská premiéra sa uskutoční už 4. novembra.

CinemArt SK

Tento obsah vznikol v spolupráci s CinemArt


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.