Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 1.6.2023
sk
Žaneta
cz
Laura
V spolupráci s CinemArt
Zdroj: ©CinemArt SK

Ako sa nakrúcala nová marvelovka Strážcovia galaxie 3? 10 zaujímavostí, ktorými si skrátiš čakanie na premiéru

Strážcovia galaxie 3 dorazia do kín už o pár dní.

Obľúbená marvelovská séria Strážcovia galaxie sa nám už čoskoro predstaví vo svojom treťom filme. Aj pod ním je ako režisér podpísaný James Gunn a zdá sa, že aj táto novinka ponúkne poriadnu dávku akcie a zábavy. Aby sme ti trochu skrátili čakanie na premiéru, pripravili sme pre teba niekoľko zaujímavostí o tomto novom sci-fi dobrodružstve.

1. Chvíľu to vyzeralo, že James Gunn film nenatočí

Okolo Jamesa Gunna sa rozpútala kontroverzia, keď na povrch vyplávali jeho niekoľko rokov staré tweety, v ktorých si robil žarty z citlivých tém ako znásilnenie či pedofília. Gunn sa za svoje výroky ospravedlnil, ale štúdiu Disney to nestačilo a vyrazilo ho. To okamžite využilo konkurenčné DC, pre ktoré Gunn natočil film The Suicide Squad: Samovražedná misia a podieľal sa aj na seriáli Peacemaker.

Aby toho nebolo málo, štúdio Warner Bros. ho poverilo tým, aby ich DC univerzum poriadne nakopol, a on sa tak stal jeho šéfom. Disney si však po tlaku fanúšikov a hercov, ktorí sa Gunna zastali, svoje rozhodnutie rozmyslel a opäť ho angažoval ako režiséra Strážcov galaxie 3.

Strážcovia galaxie 3, natáčanie, fakty, film
CinemArt SK

2. Podľa tvorcov budú Strážcovia galaxie 3 vyvrcholením príbehu známych postáv

Tvorcovia uviedli, že Strážcovia galaxie 3 budú vyvrcholením trilógie a záverečnou kapitolou príbehu známych postáv ako Star-Lord, Gamora či Nebula. To ale neznamená, že by sme sa už s touto značkou v budúcnosti nestretli. Ak sa tak však stane, zrejme bude v centre príbehu iná skupina postáv.

3. Na tretí diel si fanúšikovia museli počkať pomerne dlho

Premiéra tretieho dielu prišla presne šesť rokov po druhom filme. Ide o doteraz najdlhšiu medzeru medzi marvelovským filmom a jeho pokračovaním. Pred Strážcami galaxie tento rekord držal Doctor Strange. V jeho prípade si diváci na druhý diel museli počkať presne päť rokov a šesť mesiacov.

Strážcovia galaxie 3, natáčanie, fakty, film
CinemArt SK

4. Nakrúcanie sa kvôli problémom oneskorilo

Kvôli vyššie spomínaným problémom okolo Jamesa Gunna bolo odložené aj samotné nakrúcanie. Producenti pôvodne uvažovali nad tým, že sa nepoužije ani Gunnov scenár. Proti tomu sa postavil Dave Bautista, predstaviteľ Draxa, ktorý sa vyjadril, že ak k tomu dôjde, vo filme si nezahrá.

Hoci napokon sa Gunn na palubu vrátil, medzitým sa ešte rozhodol natočiť spomínanú komiksovku The Suicide Squad: Samovražedná misia. Prvá klapka Strážcov tak padla až v novembri 2021 a hlavné nakrúcanie skončilo 6. mája 2022.

Odporúčame prečítať:

20 hrozných matiek, ktoré mali dostať prísny zákaz rozmnožovať sa

5. Okrem nevyhnutných vizuálnych trikov sa k slovu dostali aj praktické efekty

James Gunn už pri filme The Suicide Squad: Samovražedná misia vo veľkom využíval aj praktické efekty. Bolo ich dokonca suverénne viac než v akomkoľvek inom komiksovom filme. Podobnou cestou sa rozhodol ísť aj v tretích Strážcoch galaxie.

Tým dodal kulisám hmatateľnosť a istú realistickosť. O tieto praktické efekty sa postarala Beth Mickle, ktorá s Gunnom spolupracovala už na The Suicide Squad: Samovražedná misia.

Strážcovia galaxie 3, natáčanie, fakty, film
CinemArt SK

6. James Gunn láka na poriadne emotívny zážitok

Keďže pôjde o vyvrcholenie trilógie, môžeme sa podľa Gunna tešiť nielen na humor a akciu, ale aj na silné emócie. Pre väčšinu hercov totiž pôjde o rozlúčku s postavami a týmto svetom. Zdá sa teda, že tón filmu sa bude niesť v trochu vážnejšej rovine než v predchádzajúcich dieloch.

7. Maskéri si pri nakrúcaní zamakali

Rovnako ako pri prvých dvoch dieloch Strážcov galaxie, aj pri treťom filme mali maskéri plné ruky práce. Museli vytvoriť nezriedka poriadne zložité a zároveň dokonalé masky. Uvádza sa, že film dokonca prekonal rekord v množstve použitých líčidiel a masiek.

Strážcovia galaxie 3, natáčanie, fakty, film
CinemArt SK

8. V marvelovskom univerze ide o tretiu trilógiu s rovnakým režisérom

Marvelovky sa vyznačujú aj tým, že ich často točia rôznorodí režiséri. Napriek tomu tu máme prípady trilógií, ktoré vytvorili rovnakí tvorcovia. Ide o trilógiu Spider-Man, ktorú natočil Jon Watts, a taktiež sériu Ant-Man, pod ktorou je podpísaný Peyton Reed. Teraz k nim pribudne aj James Gunn, ktorý zrežíroval všetky tri diely Strážcov galaxie.

9. Aká je budúcnosť Strážcov galaxie?

Už sme naznačili, že Strážcovia galaxie 3 budú vyvrcholením doterajšieho príbehu. Znamená to však, že štvrtý diel nedorazí? Nie celkom. Tvorcovia sa vyjadrili, že štvrtý diel je pokojne možný, ale pravdepodobne nám predstaví novú skupinu hrdinov.

James Gunn však podotkol, že pokiaľ by štvrtý diel vznikol, on ho už s najväčšou pravdepodobnosťou režírovať nebude. Dave Bautista zase naznačil, že Marvel momentálne štvrtý diel neplánuje. Tak uvidíme, ako to napokon dopadne.

Strážcovia galaxie 3, natáčanie, fakty, film
CinemArt SK
Zabili človeka, potrestaní nebudú. Nezmyselný kórejský zákon chráni 13-ročných kriminálnikov

Odporúčame prečítať:

Zabili človeka, potrestaní nebudú. Nezmyselný kórejský zákon chráni 13-ročných kriminálnikov

10. Tretí Strážcovia galaxie ponúknu akciu, humor, ale aj emócie

Na čo sa ale môžeme tešiť v samotnom filme? Strážcov galaxie stále vedie Star-Lord (Chris Pratt), ktorý sa aj so svojimi parťákmi snaží začať nový život na planéte Ktoviekde. Keď však na povrch vypláva neznáma minulosť Rocketa (Bradley Cooper), všetkých Strážcov to postaví do nebezpečnej pozície. Musia sa tak vydať na svoju vôbec najnáročnejšiu misiu.

Vo filme si zahrali aj Dave Bautista, Zoe Saldana, Karen Gillan, Pom Klementieff, Sean Gunn, Chukwudi Iwuji, Will Poulter, Vin Diesel, Elizabeth Debicki, Maria Bakalova či Sylvester Stallone. Trailery na nás pôsobia veľmi dobre, svižne a zábavne a prvé ohlasy z projekcií sú tiež pozitívne.

Zdá sa teda, že Gunn si rozlúčku so svetom Strážcov postrážil a naservíruje nám naozaj dôstojný záver trilógie. Na vlastné oči sa o tom presvedčíme už 4. mája, keď si jeho film odbije slovenskú premiéru.

YouTube video

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje