Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 8.12.2022
sk
Marína
cz
Květoslava

Ako sa natáčajú scény, v ktorých herci jedia? Režisér prezradil odpoveď

Keď sa musia scény opakovať, ako v takých prípadoch herci jedia?


Ako je to s jedlom na pľaci pri nakrúcaní filmov a seriálov? Konkrétne teda so scénami, v ktorých postavy niečo jedia či pijú? Nad týmto detailom vo filmoch si sa možno nikdy ani nezamyslel, ale ako píše portál Unilad, režisér David Ma túto záhadu odhalil. Keď sa nad tým človek zamyslí, tak sú scény jedenia pri natáčaní dosť nepraktické.

Ako iste vieš, jedna scéna sa točí často desiatky minút, možno aj hodín. Teraz si predstav modelovú situáciu, v ktorej musí herec zjesť napríklad hamburger. Lenže keď je treba túto scénu opakovať znovu a znovu, musí do seba zakaždým pchať nový burger?

Asi uznáš, že ak by to tak bolo, tak by hercom veľmi rýchlo prišlo zle. David Ma ale na TikToku prezradil, ako to pri nakrúcaní v takýchto prípadoch chodí. Podľa neho totiž herci odhryznuté sústa neprehĺtajú. Vždy, keď k tomu má dôjsť, nasleduje strih či pohyb kamery niekam mimo. To preto, aby mali herci možnosť jedlo vypľuť do blízkeho vedierka.

Šikovná ilúzia

Na plátne teda dokážu vyvolať ilúziu, že jedia, prežúvajú, ale v skutočnosti sústo neputuje do ich žalúdka, ale do vedra v ich blízkosti. Takto je opakovanie scény aj mnohokrát po sebe oveľa pohodlnejšie. Podobne to chodí aj v prípade nápojov. Herci si z pohára trochu odchlipnú a väčšinou nasleduje strih ešte predtým, ako dúšok prehltnú.

Ma uviedol, že dobrým príkladom je napríklad známa scéna z kultového filmu Pulp Fiction: Historky z podsvetia od Quentina Tarantina. V nej si Vincent Vega (John Travolta) vyrazí na večeru s Miou Wallace (Uma Thurman), kde si dajú stejk, hamburger, colu a milk-shake. V celej scéne si môžeme všimnúť viacero „podozrivých“ strihov, a keď sa na hercov zameriaš pozornejšie, všimneš si, že naozaj nikdy sústo či dúšok neprehltnú.

Miramax Films / MovieStillsDB

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť