Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 30.11.2022
sk
Ondrej, Andrej
cz
Ondřej

Ako sa robia deti alebo 6 otázok, ktoré v detstve lámali hlavu určite aj tebe

Určite ťa zaujímalo, ako sa robia deti.


Ako dieťa si toho prirodzene ešte veľmi veľa nevedel, no o to viac si vedieť chcel. Zaujímalo ťa úplne všetko, mimo iného napríklad aj tieto veci. S naším šikovným ilustrátorom sme dali dokopy niekoľko otázok, ktoré ti ešte dávno pred pubertou nedali spávať, a pevne veríme, že pokiaľ už si majiteľom občianskeho preukazu, svoje odpovede si už našiel. Ak náhodou nie, tak sa priprav na divokú jazdu.

1. Ako vyzerá Ježiško?

Vďaka hádam každej vianočnej reklame, ktorá kedy vznikla, si mal určitú predstavu, ale aj tak si chcel vedieť viac. Kto je to ten fúzatý deduško v červenom a ako presne vyzerá? Bol si odhodlaný prísť celej problematike na koreň a robil si, čo bolo v tvojich silách. Zakrádal si sa okolo vianočného stromčeka odhodlaný držať celodennú stráž a rok čo rok si bol presvedčený, že tentokrát ti to určite vyjde. Nevyšlo. Ani raz. Bohvie prečo.

© ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Zožerie ma strašidlo pod posteľou?

„Dobrú noc,“ povedala mama, vlepila ti uslintanú pusu na čelo, zakutrala ťa pod perinu hádam až po hlavu a pri odchode zhasla svetlo. Ostal si sám. V tme. A zrazu ti bolo akosi nevoľno. V snahe vylákať príšeru spod postele si, tváriac sa, že spíš, prižmúril oči, pripravený ovaliť ju pri prvej možnej príležitosti plyšovým medveďom a narobiť s ňou poriadky raz a navždy. Tá chvíľa nikdy neprišla. A ty si v strehu dodnes.

© ArtCaveManiac / EMEFKA

3. Ako sa robia deti?

„Mami, ako sa robia deti?“ spýtal si sa po tom, čo ťa cukor z desiatich cukríkov podnietil k úvahám, ktoré by každý rodič najradšej odložil na neurčito. Mama si nahlas povzdychla. Vtedy si si myslel, že preto, lebo ti čochvíľa odhalí dlho strážené tajomstvo, v skutočnosti bola za tým chuť tresknúť si hlavu o stenu. A potom ti povedala niečo o semienku a ty si sa ďalších päť rokov bál jesť melón, aby si náhodou neotehotnel. Bol si veru múdre decko.

© ArtCaveManiac / EMEFKA

Mohlo by ťa zaujímať:

8 tipov na darčeky pre ženy, vďaka ktorým budeš ten najlepší Ježiško

4. Zoberie ma čert, keď budem zlý?

„Si zlý ako čert,“ karhala ťa mama za niečo, čo sa ešte desať minút dozadu javilo ako brilantný nápad. V tej chvíli si bol nútený toto rozhodnutie radikálne prehodnotiť. „Ešte raz a jeden skutočný si po teba príde.“ Zovrelo ti žalúdok. Hoci si presne nevedel, kde červený rohatý ujo býva a čo presne by s tebou robil, bolo ti jasné, že variť ti o siedmej ráno granko ku Gumkáčom asi nebude. A to sa ti teda vonkoncom nepozdávalo.

© ArtCaveManiac / EMEFKA

5. Ako chutí alkohol?

Panebože, čo by tvoje 6-ročné ja dalo za hlt z tatkovho piva… možno aj polovicu svojej zbierky vzácnych pogov. A to si mal fakt parádne rozrážače. Lenže to si ešte nevedel, ako chutí, a ani vo sne by ti nenapadlo, že keď sa jedného dňa nepozorovane zmocníš zvyšku jeho plechovky, bude to jedna z tých osudových chýb, ktoré ťa poznačia navždy. Bože, to bol hnus. A aké to bolo horké… Čo na tom tí dospeláci vôbec vidia?!

© ArtCaveManiac / EMEFKA

6. Zoberú ma kožkári?

„Vykupujeme kožky, perie!“ ozývalo sa celou ulicou aj tromi priľahlými galaxiami a ty by si sa v tej rane najradšej schoval do kľúčovej dierky. Bohvie, prečo zrovna tvoji rodičia mali potrebu spôsobiť ti doživotnú traumu, ale stalo sa. Odkedy ti tatko povedal, že ťa kožkár naloží, ak nebudeš poslúchať, si mal v hlave jedinú otázku – čo s tebou narobia, keď zistia, že nemáš žiadne perie?!

© ArtCaveManiac / EMEFKA

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť