Ako sa správať počas pandémie? Rakúsky pilot vytvoril na oblohe originálny a jasný odkaz

Pilot apeloval, aby ľudia obmedzili sociálne kontakty svojským spôsobom.

Zdroj: Flightradar24.com

Situácia ohľadom koronavírusu je vážna, o čom svedčia mnohé opatrenia, ktoré prijalo aj Slovensko. Platí núdzový stav, reštaurácie, kiná či školy sú zatvorené a obyvateľom je všeobecne radené, aby ostali radšej doma a čo najviac obmedzili svoje sociálne kontakty.

Odporúča sa tiež, aby si udržiavali od cudzích ľudí bezpečnú vzdialenosť, prípadne sa izolovali vo svojich domoch či bytoch, čo bola koniec-koncov aj myšlienka pilota, o ktorom informoval portál Simple Flying.

Pixabay (https://pixabay.com/sk/photos/v%C3%ADrus-ochrana-koronavirus-%C5%BEena-4898571/)

Mnohým, pravdaže, tieto opatrenia nie sú po chuti, pretože radikálne zasahujú do nášho životného štýlu, ale sú nevyhnutné. Len tak totiž môžeme práve zúriacu pandémiu poraziť. Je preto dôležité tieto skutočnosti ľuďom stále pripomínať.

Rozhodol sa to urobiť aj istý rakúsky pilot, a to pomerne netradičným spôsobom. Nasadol do malého lietadla Diamond DA40 a zvolil si dôkladne premyslenú trasu tak, aby vo vzduchu vytvoril písmená, ktoré sa následne objavili na obrazovke radaru. Pilot takto vo vzduchu vytvoril celý nápis v znení „Stay Home“ (Zostaň doma).

A pilot in Austria just left this message to the world#StayHome https://www.flightradar24.com/data/aircraft/oevds/#24333c62

Gepostet von Flightradar24.com am Montag, 16. März 2020

Let trval len krátko (asi 24 minút), ale do sveta poslal dôležitú správu a pripomenul ľuďom, aby odporúčania lekárov a politikov nebrali na ľahkú váhu. Niekto si síce môže myslieť, že podobné opatrenia sú prehnané, ale nie je to tak.

Pokiaľ nebudeme dodržiavať pokyny, môže u nás koronavírus narobiť oveľa väčšie škody a straty na životoch. Je preto na každom z nás, aby sa správal zodpovedne.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Nebudeš chcieť veriť, za čo tohto chlapca jeho spolužiaci šikanujú


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME