Streda 28.9.2022
sk
Václav
cz
Den české státnosti | Václav
, Václava

Situácia ohľadom koronavírusu je vážna, o čom svedčia mnohé opatrenia, ktoré prijalo aj Slovensko. Platí núdzový stav, reštaurácie, kiná či školy sú zatvorené a obyvateľom je všeobecne radené, aby ostali radšej doma a čo najviac obmedzili svoje sociálne kontakty.

Odporúča sa tiež, aby si udržiavali od cudzích ľudí bezpečnú vzdialenosť, prípadne sa izolovali vo svojich domoch či bytoch, čo bola koniec-koncov aj myšlienka pilota, o ktorom informoval portál Simple Flying.

Pixabay (https://pixabay.com/sk/photos/v%C3%ADrus-ochrana-koronavirus-%C5%BEena-4898571/)

Mnohým, pravdaže, tieto opatrenia nie sú po chuti, pretože radikálne zasahujú do nášho životného štýlu, ale sú nevyhnutné. Len tak totiž môžeme práve zúriacu pandémiu poraziť. Je preto dôležité tieto skutočnosti ľuďom stále pripomínať.

Rozhodol sa to urobiť aj istý rakúsky pilot, a to pomerne netradičným spôsobom. Nasadol do malého lietadla Diamond DA40 a zvolil si dôkladne premyslenú trasu tak, aby vo vzduchu vytvoril písmená, ktoré sa následne objavili na obrazovke radaru. Pilot takto vo vzduchu vytvoril celý nápis v znení „Stay Home“ (Zostaň doma).

https://www.facebook.com/flightradar24/photos/a.116008071771958/2878520482187356/?type=3&theater

Let trval len krátko (asi 24 minút), ale do sveta poslal dôležitú správu a pripomenul ľuďom, aby odporúčania lekárov a politikov nebrali na ľahkú váhu. Niekto si síce môže myslieť, že podobné opatrenia sú prehnané, ale nie je to tak.

Pokiaľ nebudeme dodržiavať pokyny, môže u nás koronavírus narobiť oveľa väčšie škody a straty na životoch. Je preto na každom z nás, aby sa správal zodpovedne.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť