Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 22.5.2024
sk
Júlia
, Juliana
cz
Emil

Ako sa staráš o svoj mobil? 7 vecí, ktorými si ho ničíš a kazíš

Tieto návyky ohrozujú zdravie tvojho mobilu.


Elektronika sa stala neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Od smartfónov a počítačov po televízie a spotrebiče, elektronické zariadenia nám uľahčujú život a poskytujú nám zábavu. Mobil sa pre nás stal niečím viac ako len zariadením určeným na komunikáciu. Stal sa naším verným spoločníkom, prenášajúcim naše fotografie, zvuky, dokumenty a mnoho ďalších dôležitých vecí.

Avšak mnohí z nás často zabúdajú, že naše správanie k mobilnému telefónu môže mať významný vplyv na jeho životnosť a výkon. Tu je zoznam siedmich zlých návykov, ktoré môžu spôsobiť poškodenie a výrazne ovplyvniť a skrátiť životnosť tvojho mobilu.

Nesprávne nabíjanie batérie

Jedným z najčastejších spôsobov, ako si poškodiť mobilný telefón, je nesprávne nabíjanie batérie. Časté nabíjanie na plnú kapacitu alebo neustále nabíjanie a vybíjanie batérie môže spôsobiť skoré opotrebovanie. Je dôležité dodržiavať odporúčania výrobcu a vyhnúť sa prehriatiu telefónu počas nabíjania.

Mohlo by ťa zaujímať:

Šikovné kuchynské triky, ktoré ti jedného dňa určite padnú vhod

Používanie nekvalitných nabíjačiek a káblov

Lacné nabíjačky a káble často nevytvárajú stabilné spojenie s telefónom, čo môže viesť k poškodeniu portu na nabíjanie. Investíciou do kvalitných príslušenstiev môžeš predísť poškodeniu svojho mobilného telefónu.

Prehrievanie telefónu

Nadmerné teplo môže spôsobiť poškodenie vnútorných komponentov tvojho telefónu. Prehrievanie sa môže vyskytnúť pri používaní náročných aplikácií alebo vystavení telefónu priamemu slnečnému žiareniu. Skús udržiavať telefón v dobre vetranom prostredí a minimalizovať jeho vystavenie teplu.

Ako sa staráš o svoj mobil? 7 vecí, ktorými si ho ničíš a kazíš
Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Veronika Kužmová
Som z východu a som na to hrdá. Vyštudovala som editorstvo a vydavateľskú prax a raz by som chcela zeditovať knihu, ktorá vyhrá Nobelovu cenu. Zaujímam sa o zdravý životný štýl a rada cvičím, aby som potom mohla robiť svoju druhú najobľúbenejšiu činnosť - jesť.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.