Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 20.6.2024
sk
Valéria
cz
Květa, Květuše
, Kveta

Korona zmenila svet. Pod hrozbou nákazy ľuďom začalo decentne šibať a naša pomerne mierumilovná (fakt len pomerne) planéta je razom miesto, kde má aj prosté kýchnutie katastrofické následky. Nič už nie je také ako kedysi. Preto sme si v spolupráci s naším šikovným ilustrátorom pripravili článok, v ktorom vám pripomenieme, čo všetko je dnes úplne inak. 

Používanie dezinfekcie

Myzofóbia je chorobný strach zo špiny a bacilov, ktorým údajne trpí zhruba 10 % celkovej populácie. A pravdepodobne to bolo len týchto desať percent ľudí, ktorí si dezinfikovali ruky aj predtým. Lenže prišli ťažké časy, keď sa bojíš chytiť aj tlačidlo vo výťahu, a zrazu ti táto fóbia už nepríde taká neopodstatnená.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

Rúško na verejnosti

Ešte tri mesiace dozadu bol človek s rúškom na ulici teatrálny idiot, čo celú kauzu berie príliš vážne. No potom sa veci zmenili. Korona nabrala spád, Plačková zdieľala hashtag #ruskoniejehanba a zrazu je za idiota ten, čo ho nenosí. A to si len ten chudák vybehol dole po jedlo od kuriéra.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

Absencia v práci

Na Slovensku zvykli platiť jednoduché princípy – pracuješ, dokiaľ neumrieš. PN-ku si potreboval aj na vlastný pohreb a banálne chorôbky ako kašlík a soplík si si mohol tak akurát strčiť za klobúk. Ale teraz? Teplota stúpne na 37,1 a šéf sa zrazu tvári, že ťa ani nepozná.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

Kýchanie

Nazdravie. Tak sa kedysi, v dávnej minulosti, zvyklo reagovať, keď si niekto v miestnosti kýchol. Pár týždňov postupného dávkovania následkov korony v novinách a správach a zrazu sa prostý reflex mení na zbraň hromadného ničenia, ktorý za stotinu sekundy svojho pôsobenia vytvorí masovú paniku. Zaujímavé, kam sme sa to dostali.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

Maskovaný bandita v obchode

Dnes na teba nikto krivo pozerá, keď sa do obchodu dovalíš zamaskovaný od hlavy až po päty, nikto ani len slovkom necekne, keď počas celého pobytu neodhalíš tvár. Vďaka jednorazovému rúšku za 50 centov vyzeráš ako každý druhý človek na ulici.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

Dvojmetrový odstup

Jazda MHD-čkou. Ranná špička, vozidlo praská vo švíkoch a ak na ďalšej zastávke pristúpi ešte jeden človek v zrelom štádiu obezity, vybuchne. A miesto vedľa teba? Zíva prázdnotou. Určite si to pamätáš, určite si to zažil a určite si premýšľal, či smrdíš alebo máš na pleci gigantickú tarantulu. Teraz ti niečo také žily vonkoncom netrhá.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

Škola a kamaráti

Za svoje krátke pôsobenie na tomto svete si už zažil všeličo. Prechod na euro, kobylky páriace sa rovno na tvojom parapete a po novom aj globálnu pandémiu. Všetko by si prežil, všetko by si vstrebal, všetko pochopil a prijal… ale že ti škola začne chýbať?! Tak to ti fakt hlava neberie. A predsa je to tak.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

Tlačové konferencie

Fico zmákol tlačovku za 5 minút, a to si ešte trikrát kopol do každého reportéra, čo sa dobre mienenou otázkou snažil podkopnúť jeho kompetenciu. Nový predseda vlády zvolil o čosi emotívnejší prístup. Aj časovo náročnejší.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

Tagy:

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.