Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 1.10.2023
sk
Arnold
cz
Igor

Ako si čokoľvek zapamätať? Expertka na učenie prezrádza šikovný trik

Pomôcka, ktorú ocenia nielen študenti.


Zbytočnosti. To je to, čo si tvoj mozog zapamätá najľahšie. Poznáš naspamäť všetky texty pesničiek, na ktorých si si fičal ešte ako decko, a cheaty k hrám, ktoré už sto rokov nehrávaš, vieš odrecitovať aj o polnoci. Motherlode, aezakmi… treba hovoriť viac? Asi nie.

Problém nastáva v momente, keď sa snažíš zapísať si do pamäti niečo relevantné. Či už je to výročie svadby, PIN k vlastnému telefónu alebo odpoveď na otázku, čo je to, dopekla, mitochondria, tvoj mozog skrátka vypína. Mohol si nad tou učebnicou sedieť pokojne celú noc, ráno si bol rovnako vytretý ako deň predtým. S tým sa môžeš rozlúčiť.

S týmto trikom si zapamätáš všetko

Doktorka Sarah Rav, ktorá sa na TikToku prezentuje ako odborníčka na učenie, prezrádza trik, vďaka ktorému si zapamätáš čokoľvek. Video doposiaľ nazbieralo viac ako 2 milióny zhliadnutí. Sarah v ňom odhaľuje nenáročný štvorbodový postup, vďaka ktorému ti z hlavy už len tak niečo nevyfučí. Odskúšať ho môžeš aj sám.

@sarahrav

This memory hack is INSANE! Use it to memorise all your school work INSTANTLY and get ahead 💯✅🧠👩🏽‍🎓 – #studyhacks #studytok #memoryhacks #braintraining #studytips

♬ Die For You – Remix – The Weeknd & Ariana Grande

Informáciu, ktorú si chceš zapamätať, si máš podľa expertky najprv prečítať v duchu, až potom si ju máš prečítať nahlas. Následne si máš zatvoriť oči a v duchu si povedať, čo si si zapamätal. Na záver si to máš spamäti zapísať na papier. „Väčšinou to presne takto robím a musím povedať, že to skutočne funguje,“ vyjadrila sa jedna z komentujúcich.

Niektorí však nezabudli poznamenať, že tento trik možno aplikovať len na kratšie veci. Napríklad spomínané výročie či PIN kód na telefón. „Zlatko, moje skriptá majú 450 strán. Keby som si to celé mala prepisovať, tak mi odpadne ruka,“ stálo v jednom z komentárov. „Toto funguje na veľa vecí… ale určite nie na matematiku,“ poznamenal ktosi. Napriek tomu to však stojí za vyskúšanie.

Ako si zapamätať čokoľvek? Expertka na učenie prezrádza šikovný trik
Shutterstock

Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.