Ako si nájsť garsónku v Bratislave

Zhrnuté a podčiarknuté v 5 bodoch


1.Elementárna matematika je základ


zdroj: giphy.com

Priemerný plat Slováka žijúceho v hlavnom meste je 500 eur. Priemerná cena garsónky je 400 eur. Nájomca žiada dvojmesačné nájomné dopredu, plus depozit vo výške mesačného nájmu pre prípad, že by si sa prepadol k susedom alebo ostriekal stenu horčicou. Ako dlho bude musieť Janko žrať vifonky a utierať si zadok do lopúchových listov, aby si konečne mohol pobaliť kufre a ísť piť kakauko do vlastného? Vypočítajte.

2. Zbav sa záväzkov


zdroj: giphy.com

Záväzky sú hendikep. Máš čokoľvek čo má viac ako dve nohy? Je to chlpaté? Ak si na obe otázky odpovedal slovom „áno“ potom iste vieš, že tvory spĺňajúce takýto popis majú tendenciu obhrýzať nábytok, smrdieť a dokonca aj vylučovať biologický odpad. A to je, milí moji, neprípustné!
A viete, čo je ešte neprípustnejšie? Potomstvo!
Ty máš deti? A škrečka? A obaja kakajú?!
No tebe už musí asi úplne šibať, keď chceš ísť s touto zoo niekde bývať. Tu máš kartónové škatuľu, hoď to tam, polož to ku košu a potom si skús hľadať byt. A neboj, ostane to medzi nami.

3. Nemaj nároky. Žiadne.


zdroj: giphy.com

Ty fakt čakáš, že tá králikáreň o veľkosti 20 m2, za ktorú sa chystáš vyvaliť trojmesačnú výplatu a všetky narodeninové úspory, ktoré si odkladáš ešte od komunistov, bude mať šporák? Akože štyri platničky na hrnce a rúru? No ty si sa tuším s koňom zrazil a ešte si aj nevďačný. Dvojplatnička z obdobia, keď tvoj pradedo objavoval vlastné telo, podľa mňa spĺňa presne ten štandard, ktorý za štyri stovky očakávaš.
A čo ti ešte vadí? Že do sprchového kúta sa vchádza z kuchyne? Akože prepáč, ale keď sa dosprchuješ ešte dve hodiny ti byt vonia ako konvalinky a cez paru nevidíš predmety vzdialené viac ako desať centimetrov. Inovuj hru „Hádaj, na čo myslím“ na „Hádaj, čo je predo mnou a o tri sekundy si na tom nabijem hubu“ a máš zábavu na pol dňa a ešte ti to tam aj vonia. Tak nepindaj a buď vlastne vďačný, ok?

4. Nauč sa terminológiu


zdroj: reddit.com

Dobrá dostupnosť do centra znamená, že tam vedie cesta, po ktorej jazdí autobus smerujúci do centra. To, že tam ten autobus vôbec nestojí, nie je podstatné. Príjemné susedské vzťahy sa dajú vysvetliť dvoma spôsobmi. Buď ti suseda z tretieho štyrikrát do týždňa zvoní, či nemáš vajíčka alebo kávu, alebo vaše stúpačky prenášajú zvuk sťa rozhlas a tak je takmer nemožné nemať s nimi dobré vzťahy, keď vieš, že susedia z piateho sa rozvádzajú, lebo Robo má milenku a Radka zo sedmičky rada súloží na práčke. Keď vám ponúkajú slnečný byt, berte ho okamžite. Je to totiž veľmi výhodný biznis na leto, kedy takéto dobre orientované byty dosahujú teploty nižšie ako 70˚C jedine v noci, a tým pádom sú využiteľné ako hromadné sauny či udiareň. Super, nie?

5. Ujasni si priority


zdroj: giphy.com

Chceš mať posteľ alebo kúpeľňu, v ktorej nemusíš mať nohy v sprchovom kúte kým vykonávaš veľkú potrebu, lebo inam sa nezmestia? Chceš mať šporák alebo práčku? Chodbu alebo balkón? Internet alebo okno? Vyberaj pozorne, ale hlavne vyberaj. Lebo vieš, ako to chodí. Za životné úspory predsa len nemôžeš očakávať všetko.  už vôbec nie dôstojné bývanie so všetkými spotrebičmi a bez stopárskeho psa s nepodareným mejkapom za zadkom. To sú predsa nereálne požiadavky.

 

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
28
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
7
Uups
Haha Haha
33
Haha
Woow Woow
15
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 1

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Ako si nájsť garsónku v Bratislave

Prihlásiť sa

Prihláste sa prosím pomocou svojho prihlasovacieho mena a hesla. Prihlasovacie údaje na stránky emefka.sk a memehub.sk sú rovnaké.
Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

reset password

Späť na
Prihlásiť sa
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image