Ako si trávil leto, keď si bol malý, a ako ho trávia deti dnes

Niečo ako bunker na strome a vyjedanie čerešní dnešní mladí veľmi nezažijú…

Zdroj: pxhere.com

Technológia sa rozvíja, doba sa mení, ľudia sa menia. Názory tiež a priority detto. Deje sa to celé tak rýchlo, že nás to celkom vtiahlo. Až si dokonca neuvedomujeme, že niekedy dávno sme boli šťastní i bez toho.

Čosi ako život bez internetu si už dnes veľa ľudí nevie ani len predstaviť, nieto ešte praktizovať. Zvlášť tí, ktorí sa so smartfónom v ruke už narodili. Keď mali tri mesiace, ich mamička im založila účet na Instagrame, a postupne sa ich svet sociálnych sietí rozrastal. Generácia, ktorá sa dokonale vyzná v digitálnom svete, pozná všetky značky notebookov a takmer všetky hackovacie heslá, ale nerozozná smrek od jedličky. To sú dnešné deti.

Čo si robil vo voľnom čase v ich veku ty? Schválne, pusti si do srdiečka trošku nostalgie a pospomínaj si s nami na letné historky, ktoré ako dieťa zažil každý mileniál a starší z generácie Z.

Prázdniny u starých rodičov

Každé leto si sa tešil na prázdniny u starých rodičov. V susedstve si mal svoju bandu kamarátov, a spolu s nimi si chodil tajne vyjedať čerešne zo stromov celej dedine. Celý deň si lietal po vonku a dnu ťa vedeli prilákať len babkine lekvárové koláče.

Happy Homer Simpson GIF - Find & Share on GIPHY

Potulky lesom

Pamätáš si, ako si na steblo trávy navliekala lesné jahody a margarétky si si zaplietala do vencov? Jedla si ďatelinu a listy takej tej vysokej trávy, ktorá chutila kyslo. Najlepšie chutil čaj z vlastnoručne nazbieranej materinej dúšky a polievka z čerstvých húb.

Obzvlášť pyšný si bol na svoj architektonický skvost tam hore – na strome. Do tvojho bunkra mohli vstúpiť len tie osoby, ktoré od teba dostali povolenie a prezradil si im prístupové heslo.

Lips Are Sealed Love GIF - Find & Share on GIPHY

Hry

Zahrať sa na schovávačku nebol nikdy zlý nápad. Mali ste svoje tajné skrýše. Niekedy trvalo poriadne dlho, kým sa všetkých podarilo nájsť. Bolo ti jedno, že ťa táto zábava neraz stála špinavé tričko a rozbité kolená. Každý deň, až kým sa nezotmelo, si hrával vybíjanú, ruské vajce, naháňačky, sandokana či sochy. To dnes už deti vôbec nerobia. Nevedia, o čo prichádzajú. Ony majú xbox a tucet hier na playko.

Scared Champions League GIF by PlayStation - Find & Share on GIPHY

Rozprávky

To, čo si na lete miloval, bol nepochybne aj neobmedzený spánok. Ten ostal obľúbeným dodnes. Akurát, že teba z postele vedelo vytiahnuť Leto s Katkou, Gumkáči alebo Timon a Pumbaa a dnešné decká z telky tak maximálne zotrú prach. Niečo ako Superchyty alebo Záhady detektíva Kulmena ony nikdy nezažijú.

Spongebob Squarepants Popcorn GIF - Find & Share on GIPHY

Najväčšie problémy

Tvojím najväčším problémom bola padnutá retiazka na bicykli alebo zakopnutá lopta v susedovej záhrade. Vždy sa musel nájsť niekto, kto prelezie bránku a loptu zachráni alebo niekto, kto svojimi psími očičkami uprosí suseda, aby vám tú loptu prehodil naspäť. Ak si bol v partii najmladší, túto rolu si vždy dostal ty.

Čo je najväčším problémom detí dnes? Absolútna katastrofa – nejde wifi, to sa majú akože teraz unudiť k smrti?

Scared Oh No GIF - Find & Share on GIPHY

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
4
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Česká facebooková skupina sa venuje "lovu" ľudí, ktorí na svojich hlavách nosia mullety


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME