Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 6.6.2023
sk
Norbert
cz
Norbert

Ako si udržať zdravé a vyvážené stravovanie, keď si chodil spať s pizzou a vstával si s hamburgerom?

Jedno nezdravé jedlo ešte neznamená, že si nezvládol svoj cieľ.


Je to scenár, ktorý poznáme všetci: zjedli sme pizzu neskoro večer a ráno sa zobudíme s neznesiteľnou chuťou na hamburger. Takéto chyby sa môžu stať, ale ako si udržať zdravé a vyvážené stravovanie aj v takýchto situáciách?

Prvým krokom je uvedomiť si, že jedno nezdravé jedlo neznamená, že si nezvládol svoj cieľ. Dôležité je celkové stravovanie, nie jedna pizza alebo hamburger. V podstate ide o to, ako sa s týmito situáciami vysporiadať a udržať si zdravé stravovacie návyky. Prinášame ti tipy, ako na to.

Zvoľ si zdravší hamburger

Áno, hamburger nie je vždy zdravá voľba, ale dá sa spraviť zdravšie. Zvoľ si napríklad celozrnné pečivo, obmedz množstvo omáčky a zahrň do neho veľa zeleniny.

Shutterstock

Premýšľaj nad náhradami

Ak sa nemôžeš zbaviť túžby po nezdravých jedlách, zvážiť by si mohol možnosť zdravších alternatív. Napríklad si priprav pizzu na celozrnnom cestíčku alebo z tortilly a s množstvom zeleniny. Môžeš si tiež vytvoriť zdravý hamburger pomocou kuracieho mäsa a zeleniny na grile.

Shutterstock

Zvýš množstvo bielkovín

Bielkoviny pomáhajú udržiavať nasýtenosť a znižujú chuť na nezdravé jedlá. Zahrň do svojho jedálnička viac bielkovín, ako sú mäso, ryby, vajcia a strukoviny.

Shutterstock

Nenechaj sa uniesť hladom

Hlad nás často vedie k nezdravým a rýchlym jedlám. Snaž sa jesť pravidelne, aby si predišiel nadmernému hladu a častému uzobkávaniu.

Shutterstock

Zbav sa zlých návykov

Ak máš zlé stravovacie návyky, môže byť ťažké ich zmeniť. Skús si vytvoriť nové zdravé návyky a postupne sa zbavovať tých nezdravých. Pamätaj, že aj malé zmeny môžu mať na teba veľký vplyv. Nie všetko ide rýchlo a z dňa na deň, preto vytrvaj.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Nikola Kulová
Mám prehľad v dianí, tak si tu tak tvorím. Píšem o všetkom, o čom niečo viem a čo neviem, to sa naučím.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje