Streda 6.7.2022
sk
Patrik, Patrícia
cz
Den upálení mistra Jana Husa

Valentín, sviatok všetkých zamilovaných, je tu. Niekto ho uznáva, niekto nie. Hlavne tí nezadaní láskou k nemu príliš neoplývajú, a to úplne z pochopiteľných dôvodov. Avšak predvalentínsky čas je plný vonkajších impulzov, ktoré je niekedy pomerne náročné si nevšimnúť.

Ak si single, v tom prípade ti zostávajú iba dve možnosti – buď tento sviatok inteligentne odignoruješ a budeš sa tváriť, že ani neexistuje, alebo si ho pekne krásne užiješ a to vlastným spôsobom. A nemyslíme tým nekonečné napchávanie sa čokoládou alebo pálenie vecí tvojich ex.

Spísali sme pár tipov, čo môžeš robiť na sviatok všetkých zamilovaných, ak nemáš partnera.

Lonely Hands GIF - Find & Share on GIPHY

Filmový maratón

Ale žiadne presladené romantiky alebo Denník Bridget Jonesovej, prosím… Pozri si nejaký dobrý thriller, horor alebo komédiu. Celý život nie je len o „ňufkaní“ a „pufkaní sa“ a nemusí byť o tom ani tento deň. Romantické filmy a také, ktoré zobrazujú večnú, mnohokrát až nerealistickú lásku, si nechaj na inokedy.

Výlet

Žijeme v dobe, keď sa dá po Európe cestovať fakt za pár eur, pretože letenky ľahko zoženieš za naozaj prístupné ceny. Fajn nápad je ísť na výlet s kamarátom, kamarátkou alebo nejakou tvojou spriaznenou a rovnako single dušou. Môžete si urobiť taký extra „špeci“ výlet, na ktorý sa nejaká romantická večera pri sviečkach ani zďaleka nechytá!

Vyraz si večer von

Ak ťa na Valentína prepadávajú depresie, určite je fajn nápad nezostávať sám doma a nesmokliť zbytočne nad tvojimi príšernými ex a nespomínať na spoločné chvíle lásky s nimi, ktoré neboli ani zďaleka také ružové, ako sa ti to s dvomi promilami zdá… Úplne zbytočne strávený čas.

Lepšia možnosť ako sa osamote ľutovať je vyraziť si s kamoškami alebo kamarátmi von. Iba tak si užiješ mladosť a možno spoznáš aj svoju spriaznenú dušu. Nikdy nevieš.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt drink with friends
https://www.pickpik.com/friends-restaurant-drinking-wine-evening-fun-82032

Prejav lásku svojmu okoliu

V živote existuje veľa druhov lásky, nielen tá partnerská. Ľúbia ťa aj tvoji priatelia, rodina a bezpochyby aj domáci miláčikovia. Tak preto Valentín osláv spoločne s nimi a daj im najavo to, ako veľmi si ich vážiš a ako ich máš rád. Kúp im nejaký pekný darček, uvar chutnú večeru a pozri si s nimi film. Čokoľvek, čím im ukážeš, že s nimi rád tráviš voľné chvíle.

Kúp si darček

Kto najlepšie vie, po čom túžiš? No predsa ty sám. Sám predsa najlepšie ovládaš, čo na teba platí a dokáže ti urobiť radosť. Tak si pokojne v tento deň dopraj to, čo chceš.

Rozmaznávaj sa

Dopraj si vaňu, možno masáž alebo saunu. Rozmaznávaj sa a hýčkaj, veď si to zaslúžiš. Navštív s nezadaným kamarátom/kamarátkou wellness a doprajte si spoločne oddych a „rozkoš“.

Relaxing No Stress GIF - Find & Share on GIPHY

Nezáväzný sex

Pokiaľ sa na to cítiš, a nie je to v rozpore s tvojimi zásadami, prečo nie. No, samozrejme, musíš ho mať aj s kým prevádzkovať.

Vyspi sa na to

Valentín tento rok vychádza na piatok, čiže čo tak sa na všetko vykašľať a poriadne sa vyspať? Mnohokrát je práve toto tým najlepším spôsobom, ako sa obdarovať.

Prejav lásku bezbranným

A keď skrátka nemáš rád ľudí, môžeš svoju pozornosť zamerať na psíkov bez domova. Havkáčom z útulku určite dobre padne prechádzka a pohladenie. A keby si to chcel spojiť aj s tým obdarovaním samého seba, pokojne si jedného zaobstaraj. Tak už na Valentína nebudeš nikdy sám a budeš nonstop obklopený láskou.

animal dog love tired
https://www.pexels.com/photo/animal-dog-love-tired-718810/

Fitko

Hormón šťastia zo seba vyplavíš veľmi ľahko pohybom. Ak nemáš rád fitness centrá, môžeš skúsiť beh, plávanie, čokoľvek, čo ťa baví.

„Zveľaď“ svoj príbytok

Pre mnohých je najlepším spôsobom na vyhnanie nepríjemných myšlienok upratovanie. Keď budeš mať doma voňavo a čisto, budeš sa tam aj lepšie cítiť. A navyše, rozveselí ťa aj skvelý pocit z toho, že si čas využil efektívne a nepremrhal si ho sebaľútosťou, ktorá je ti akurát na dve veci.

Cleaning Up Mr Clean GIF by ADWEEK - Find & Share on GIPHY

Netflix a chill

No pokiaľ sa chceš váľať a napchávať v posteli, pokojne tak urob. Veď aj láska k seriálom a nezdravému jedlu je určitý druh emócie…


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť