Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila
Zdroj: ©Shutterstock

Ako spoznáš, že ti je partner neverný? 8 znakov toho, že u vás nie je všetko v poriadku

Nikdy nepodceňuj schopnosť toho druhého vyvolať v tebe pocit, že ty si ten vinný za jeho chyby.

Udržiavať dobrý a kvalitný vzťah je často náročnejšie, ako si myslíme. Keď opadne prvotná zamilovanosť a prídu prvé problémy, rozídeme sa a hľadáme opäť tú iskru. Alebo ostávame vo vzťahu zo zvyku, z vypočítavosti, či čakáme, kedy príde niekto nový.

Prečo by mal byť človek sám, keď môže pohodlne počkať v nefungujúcom vzťahu a čo-to ešte z neho vyťažiť, však? Smutné, ako sa v dnešnej dobe ľudia pozerajú na lásku. Dlhodobé vyhýbanie sa sexu, schovávanie mobilu či branie si ho všade so sebou naznačujú, že vo vašom vzťahu je aj niekto tretí.

Ak sa k tomuto pridružili aj iné veci a tebe to ešte nedošlo, ponúkame ti pár postrehov. A aj emocionálna nevera sa počíta.

To, čo bolo zo začiatku milé a zlaté, je teraz jeden veľký problém

Rozhodne nechceme vytvárať nijaké paranoje, ale predsa na tom nie čo je. Zo začiatku bolo každé tvoje zakopnutie rozkošné, ňuňu, jeho malé motovidlo, čo nedáva pozor na nôžky, no teraz si len krava šmatlavá.

Keď si mu navarila polievku a on ju s láskou spapal, bol to pocit nekonečnej radosti, no teraz za každé jeho srknutie a mľaskanie chytáš mierny tik v pravom oku a rozmýšľaš, ako by vyzeral s lyžicou natlačenou až v hrtane. Každý si raz zloží ružové okuliare a začne vnímať chyby toho druhého. Nuž, záleží len od toho, do akej miery je človek ochotný tolerovať a či mu náhodou nerozlepil oči niekto iný.

vzťah, rozchod, nevera, partnerská hádka
Shutterstock

Rozdiely

Ak vstupuješ do vzťahu, vždy by si mal/a mať ujasnené priority a životné hodnoty, lebo na tom sa budete žrať donekonečna. Možno si povieš, že určite nebudeš teraz riešiť, či chceš dom, ostať na Slovensku a mať tri deti s niekým, keď je to také čerstvé. Aký filter je lepší a či si dať na večeru pizzu alebo kebab, je momentálne to, čo ťa trápi viac.

No ak tvoja láska začne čoraz viac upozorňovať na to, ako veľmi ste odlišní, vidí rozdiely aj v tých najbanálnejších veciach (lebo ty ješ chleba s nutelou a on s maslom), buď celý čas dúfala, že toho druhého zmení (naivita žien je niekedy nekonečná), alebo len hľadá dôvody na to, aby to ukončila.

Slováci prezradili, bez akých počítačových hier si nevedeli predstaviť detstvo

Odporúčame prečítať:

Slováci prezradili, bez akých počítačových hier si nevedeli predstaviť detstvo

Nerozpráva sa s tebou

Ženy podvedú partnera okrem iného aj preto, že necítia dostatok pozornosti a lásky. Isto si nejeden muž všimol, že ženy rozprávajú stále a o všetkom. Večerné debaty o tom, ako ju nas*al šéf, si možno doteraz úspešne vytesňoval s „máš pravdu miláčik,“ ale až teraz ti doplo, že si vlastne od nej už dlho nič nepočul.

Žiadne sťažovanie sa, ohováranie a vlastne sa už ani nepýta, aký si mal deň ty. Ženy vidia, keď ich nepočúvaš, a časom cítia, že tudy cesta nevede, a tak sa ľahko môže stať, že sa nájde niekto, kto ju počúva celkom rád.

vzťah, rozchod, nevera, partnerská hádka
Shutterstock

Nie ste spolu

Protiklady sa priťahujú. Vraj. No každý, kto si prešiel nejakým dlhodobým vzťahom, vie, že ak nemáte spoločné záujmy a aktivity, dlho spolu nevydržíte. Všetci sú zo začiatku na seba nalepení a existujú páry, ktoré nepoznajú viac slová ako „ja“ a „ty“. Existuje už len „my.“

My už máme plány na večer, my sme si založili spoločný účet na Facebooku a my si úplne veríme, a dokonca aj spolu kadíme. Istá voľnosť vo vzťahu im nič nehovorí a vy ste celkom radi, že môžete tráviť istý čas aj osamote so svojimi kamarátmi. Až do času, keď si vlastne uvedomíš, že sa stretávate už len za účelom sexu. Nič si neplánujete a radšej ako s ním by ste boli na nákupoch či v krčme na pive.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje