Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 28.3.2023
sk
Soňa
cz
Soňa
, Sonja, Sonia

Človek je, údajne, najinteligentnejší tvor na planéte Zem. Je schopný kriticky premýšľať, konštruovať elektromobily, lietať do vesmíru či tvoriť umenie… aj napriek tomu všetkému mu miestami robia problém úplne banálne činnosti. Ako napríklad jesť. Presne tak – tak absurdne, ako to znie, tvor, ktorý sa nachádza na vrchole potravinového reťazca, nevie, ako jesť.

Alebo minimálne nevie, ako to robiť správne. Teraz je úplne bezpredmetné, že polovica národa nemá páru, koľko bielkovín či sacharidov by mala denne prijať, momentálne totiž ide o technickú stránku veci. Aj jedenie určitých jedál si totiž vyžaduje správnu techniku a tá väčšine z nás, nanešťastie, chýba.

Shutterstock

Napríklad taký banán sa má šúpať odspodu, burger sa má jesť hore nohami, aby hrubšia vrchná žemľa nasiakla šťavou, ktorá by inak kvapkala do taniera, a cupcake (nech už to vymyslel hocikto) si máš rozrezať na polovicu a jesť ho ako malý sladký sendvič. Prekvapený? Tak sa šetri, lebo zlatý klinec večera ešte len príde.

Dezertné piškóty si celý život jedol zle

Muž menom David sa rozhodol rozlúsknuť dilemu, o ktorej polovica populácie pravdepodobne ani nevedela. Ako správne jesť dezertné piškóty? Obrátil sa priamo na oficiálnu facebookovú stránku Jaffa Cakes a na otázku, ktorá časť je vrchná a ktorá vlastne spodná, sa dočkal nečakanej odpovede.

Shutterstock

O tú sa neskôr podelil aj v súkromnej facebookovej skupine Family Lockdown Tips & Ideas a ľudia neverili vlastným očiam. Výrobca naozaj potvrdil, že vrchná strana je tá s piškótou, a teda čokoláda má byť naspodku. „Ahoj David. Dezertné piškóty prechádzajú nádržou s čokoládou, takže čokoláda je naspodku! Ďakujeme za otázku,“ vyjadrila sa do správy spoločnosť Jaffa Cakes.

Pre mnohých to bol šok. „V tejto fáze si nie som istá, či vôbec dýcham správne,“ napísala jedna z komentujúcich. „Môj život už nikdy nebude ako predtým,“ vyjadril sa zase niekto ďalší. Jeden z používateľov však položil veľmi relevantnú otázku: „Ak má byť čokoláda naozaj dole, prečo sú potom na všetkých obaloch piškóty naopak?“ Nuž, aspoň vieš, čím sa môžeš zaoberať, keď si zase raz zabudneš na záchod zobrať mobil.

Zdroj: Family Lockdown Tips & Ideas / Facebook 


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje