Nedeľa 2.10.2022
sk
Levoslav
cz
Olívie, Oliver
, Olivia

Obľúbená internetová disciplína optických ilúzií vrhla do ringu nového šampióna. Populárny subreddit r/confusingperspective priniesol ilúziu, ktorá sa šíri internetom, a všade, kde sa objaví, zanecháva davy zmätených ľudí. Ako si s ňou poradíš ty?

Čo môže byť náročné na spracovaní fotografie chalana, ktorý sedí za stolom, pred sebou má hrnček a v ruke zviera okuliare? Kompozícia je veľmi jednoduchá. Fotka predsa len má v sebe háčik, ktorým sú okuliare s priesvitným rámom. Ľudia si všimli, že nie je tak úplne jasné, či sú obrátené smerom nahor alebo smerom nadol a pustili sa do intenzívnej debaty. Ak sa ti vec zdá na prvý pohľad jednoznačná, skús sa na obrázok dívať dlhšie.

My glasses are both in the right position and upside down. from confusing_perspective

Ak stráviš s fotkou dostatočný čas, mozog sa ti zamotá a fakt si nebudeš istý, v akej polohe sa okuliare nachádzajú. Redditori priznávajú, že zákerná fotka im spôsobila poriadnu dávku stresu, ktorú vystriedal silný pocit úľavy po tom, keď dokázali rozlúsknuť jej tajomstvo.

Kde je teda pravda? Na čo sa to pozeráme? Samotný chalan z fotky sa v komentároch na Reddite vyjadril, že okuliare nie sú obrátené, ale sú v pozícii, akoby si ich práve sňal z tváre. Ak to nevidíš, ako pomôcka ti poslúži informácia, že sklá sú k nám otočené vnútornou stranou. Teraz sa ti určite podarí rozuzliť si mozog a vidieť veci tak, ako sú naozaj!

Zdroj: reddit.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť