Ako vyzerajú starter packy študentov slovenských vysokých škôl? (2. časť)

Druhá časť prehľadného zhrnutia vysokého školstva.

Zdroj: profimedia

V uplynulých dňoch sme pre vás na našich sociálnych sieťach pripravili niekoľko starter packov, ktorých cieľom bolo ilustrovať fungovanie jednotlivých slovenských vysokých škôl a znázorniť ich typického študenta. Nájdeš sa v nich aj ty?

Prvá časť nás previedla radosťami aj starosťami študentov deviatich odborov či škôl. V tejto epizóde nás čaká ďalších osem typov študentov a v závere sa dočkáme aj bonusu. Vysoké školy sú také, že:

1.

V právnej branži platí, že pokiaľ pôsobíš dostatočne presvedčivo, dokážeš ohnúť aj ten najprísnejší zákon. Je naozaj dôležité pôsobiť presvedčivo a do svojej vizuálnej stránky nie je škoda investovať. Je celkom bežné, že študenti študujú právo pre to, aby ho neskôr mohli spoľahlivo obchádzať.

2.

Ak z nejakého dôvodu miluješ do noci počítať príklady, ktoré ani za svet nedávajú žiadny rozumný výsledok, stavebná fakulta je pre teba. Niekedy sa človek až na vlastnej chybe naučí, že budova musí uniesť nielen svoju vlastnú hmotnosť, ale aj nejaké to vybavenie a osoby. Zároveň zistíš, že autoCAD je tvojím najlepším, ale aj najhorším nepriateľom.

3.

Vysoké školstvo na Slovensku ponúka v oblasti poľnohospodárstva rozmanité odbory – od vinárstva, cez podnikové hospodárstvo, regionálny rozvoj až po krajinnú a záhradnú architektúru. Pre bežných ľudí však stále zostáva „hnojarinou“. Tejto nálepky sa poľnohospodárske odbory asi už nikdy nezbavia.

4.

Pedagogická fakulta je to zvláštne miesto, kde sa vyučujúci čudujú vlastným žiakom, prečo chcú ísť v ich šľapajách. Keďže štrajky pedagógov patria k slovenskému folklóru, vôbec by nezaškodilo, ak by pedagogické fakulty zaradili do osnov predmet Organizovanie protestných akcií a štrajkov.

5.

Študenti telovýchovy sú zvláštne stvorenia – v priebehu 24 hodín toho dokážu absolvovať toľko, na čo bežnému smrteľníkovi nestačia ani tri dni. Človiečik z FTVŠ je schopný ráno si zabehať, odsedieť si niekoľko hodín v škole, zúčastniť sa tréningu, spraviť si domáce úlohy, ísť na ďalší tréning, užiť si párty do tretej ráno, vyspať sa a o siedmej byť hore a svieži ako rybička. Ako to tí ľudia robia?

6.

Vysoká škola múzických umení zahŕňa tri fakulty s veľmi pestrým výberom odborov. Spoločné majú to, že ak natrafíš na prísneho vyučujúceho, zrazu sa zmeníš na cvičené zvieratko v manéži. Málo známy fakt – na VŠMU nájdeme dokonca aj program Vizuálne efekty, ktorého študenti sa radi tvária, že žijú vo vlastnom vesmíre.

7.

Je celkom prirodzené, že na veterine nájdeme takmer výhradne ľudí, ktorí nadovšetko milujú zvieratá. Nepríjemný paradox predstavujú prípady, keď má niekto zo študentov zvieratká natoľko rád, že im nedokáže pichnúť injekciu a pri ich pitvaní ho napína. To sú dosť zlé predpoklady na úspešnú veterinárnu prax.

8.

Počas štúdia psychológie ti hrozí riziko kontaktu s nehoráznym množstvom veľmi, veľmi zlých vtipov o Freudovi či Jungovi. Ďalším bežným javom sú kamaráti, ktorí sa boja toho, že im vidíš do hlavy. Alebo tí, ktorí dúfajú, že im vidíš do hlavy a chcú od teba pomoc. Jeden by sa z toho všetkého zbláznil…

BONUS:

Napriek tomu, že svetlo je rýchlejšie ako zvuk, erazmákov vždy skôr začuješ, ako ich uvidíš. V drvivej väčšine ide o veľmi extrovertné povahy, ktoré je počuť na desiatky metrov. Prečo je to tak?

Väčšina zahraničných študentov na Slovensku pochádza z krajín ako Taliansko a Španielsko, kde má každá konverzácia o niečo viac decibelov, než na koľko sme zvyknutí. Zároveň platí, že von nevycestuje niekto plachej povahy.

Erazmáci vždy predstavujú vďačný cieľ na výučbu slovenských vulgarizmov a testovanie tradičných nápojov našej vlasti.

Ak ťa tento článok zaujal, jeho 1. časť nájdeš tu

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
101
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Žrút, zlodej či slimák: Čo o tebe prezrádzajú tvoje stravovacie návyky?


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME