Streda 25.5.2022
sk
Urban
cz
Viola

Ako vyzeral kostlivec zo Skyrimu počas života? Forenzný vedec zrekonštruoval jeho tvár

Keď si veda kladie dôležité otázky!


Už je to jedenásť rokov, odkedy sa hráči dočkali piateho plnohodnotného dielu z RPG ságy The Elder Scrolls. Megaúspešný titul sa stále teší obrovskej popularite, za čo vďačí hlavne množstvu módov a rozšírení, ale aj viacerým reedíciám a verziám pre rôzne platformy. Čoskoro si Skyrim možno zahráme aj na práčke!

Kostry severu

Pri putovaní severnou provinciou Tamrielu človek narazí na mnohé pozostatky kostí, oživených kostlivcov a ďalších nemŕtvych kreatúr, uvádza Know Your Meme. Bežnému hráčovi počas kontaktu s nimi zrejme behajú hlavou iné myšlienky ako niekomu, koho prácou sú kosti.

Bethesda Softworks

Jeden z členov organizácie Ancestral Whispers, ktorá sa zaoberá tvárovou rekonštrukciou prehistorických ľudí, sa rozhodol zistiť, ako by vyzerala kostra zo Skyrimu počas svojho života. Vďaka presným vedeckým metódam sa na základe rozmerov jednotlivých kostí a častí lebky dá pomerne presne zistiť, ako vyzeral majiteľ danej kostry, kým ešte žil.

Takto vyzerá výsledok:

V rámci The Elder Scrolls univerza ide o Atmorana, dávneho predka rás Nord a Imperial, s ktorými sa stretávame v hre. Ako môžeme vidieť, hrubé a maskulínne črty pripomínajú neandertálca a tento človek z minulosti zrejme viedol tvrdý život naplnený bojom, lovom a náročnou prácou.

Reakcia verejnosti

Priamo vo vlákne na Twitteri rekonštrukciu pochválil Jonah Lobe, ktorý pracoval na Skyrime: „Ha! Ja som dizajnoval kostry v Skyrime – táto rekonštrukcia sa ti FANTASTICKY PODARILA. Chcel som, aby vyzerali hrubo, s výraznou sánkou a výrazným obočím a tak trocha ako neandertálci. Toto je presne TO.“

Sociálnym sieťam neuniklo, že „Skyrim kostlivec pred smrťou“ sa dosť podobá na legendárneho amerického speváka Iggyho Popa. Nuž, spojitostí je tam určite viac – obaja majú severské korene, akčný a napínavý život, ktorý nezvládne len tak každý, a pochádzajú z dávnej minulosti…

TASR

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

strhi

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť