Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 2.12.2023
sk
Bibiána
, Viviána
cz
Blanka

Horory môžu byť pre mnohých niečo, čo v ich živote nemá žiadne miesto a u iných sú zas zdrojom inšpirácie. Podobne je na tom aj umelec menom Ed Harrington, ktorého tvorba je inšpirovaná prevažne desivými motívmi.

Mnohé roztomilé postavičky z rozprávok pretvára na svoj obraz, ktorý je do veľkej miery inšpirovaný hororovými filmami. Tými je inšpirovaná aj séria ilustrácií, v ktorých spojil kultové postavy z filmov a manuály typické pre nábytkársky reťazec Ikea. Ako si vyrobiť hororovú postavičku sa môžeš ľahko naučiť aj z návodu tohto umelca. 

Keď sa spojí Ikea a kultové hororové postavy

Určite každý veľmi dobre pozná jednoduché obrázkové návody známej nábytkárskej spoločnosti Ikea. Podľa nich dokáže postaviť nábytok doslova každý bez toho, aby v ňom museli byť nejaké komplikované inštrukcie. Obrázkovými návodmi sa inšpiroval aj umelec Ed Harrington a pretvoril ich na svoj obraz.

Na svojom instagramovom účte @nothinghappenedtoday zdieľa ilustrácie, ktoré, aj keď sú rozdielne, majú niečo spoločné. Sú temné a majú nádych hororovej nálady. Medzi nimi nájdeš aj tie, ktoré sa nápadne podobajú na manuály na použitie z Ikey, no sú na nich rôzne kultové postavy, ktoré ti naháňali strach v hororových filmoch.

Návody na kultové desivé postavy

Ilustrácie umelec, samozrejme, prispôsobuje tak, aby to všetko do návodu sedelo. Postavám dáva dokonca aj prispôsobené mená, ktoré sa podobajú na názvy rôznych produktov od Ikey. Na obrázkoch sa tak nájde napríklad Roboköp, Älien, Cärrie alebo známa Star Wars postavička Väder. Všetky postavy sú nakreslené aj s podrobným obrázkovým návodom na dosiahnutie ich vzniku.

Zdá sa, že fanúšikov podobných temných motívov sa nájde poriadne veľa. Na jeho instagramovom profile sa totiž nazbieralo doposiaľ 161-tisíc fanúšikov. Okrem takýchto návodov na vytvorenie príšery či inej temnej postavy tu nájdeš aj rôzne rozprávkové alebo seriálové postavičky, ktorým učarovala temná stránka a sú nakreslené v desivom štýle.


Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.