Ako vznikajú hororové postavičky? Umelec ti to ukáže vo svojich nápaditých ilustráciách

Vytvor si Aliena podľa návodu ako z Ikey.

Zdroj: Instagram @nothinghappenedtoday

Horory môžu byť pre mnohých niečo, čo v ich živote nemá žiadne miesto a u iných sú zas zdrojom inšpirácie. Podobne je na tom aj umelec menom Ed Harrington, ktorého tvorba je inšpirovaná prevažne desivými motívmi.

Mnohé roztomilé postavičky z rozprávok pretvára na svoj obraz, ktorý je do veľkej miery inšpirovaný hororovými filmami. Tými je inšpirovaná aj séria ilustrácií, v ktorých spojil kultové postavy z filmov a manuály typické pre nábytkársky reťazec Ikea. Ako si vyrobiť hororovú postavičku sa môžeš ľahko naučiť aj z návodu tohto umelca. 

Keď sa spojí Ikea a kultové hororové postavy

Určite každý veľmi dobre pozná jednoduché obrázkové návody známej nábytkárskej spoločnosti Ikea. Podľa nich dokáže postaviť nábytok doslova každý bez toho, aby v ňom museli byť nejaké komplikované inštrukcie. Obrázkovými návodmi sa inšpiroval aj umelec Ed Harrington a pretvoril ich na svoj obraz.

Na svojom instagramovom účte @nothinghappenedtoday zdieľa ilustrácie, ktoré, aj keď sú rozdielne, majú niečo spoločné. Sú temné a majú nádych hororovej nálady. Medzi nimi nájdeš aj tie, ktoré sa nápadne podobajú na manuály na použitie z Ikey, no sú na nich rôzne kultové postavy, ktoré ti naháňali strach v hororových filmoch.

Návody na kultové desivé postavy

Ilustrácie umelec, samozrejme, prispôsobuje tak, aby to všetko do návodu sedelo. Postavám dáva dokonca aj prispôsobené mená, ktoré sa podobajú na názvy rôznych produktov od Ikey. Na obrázkoch sa tak nájde napríklad Roboköp, Älien, Cärrie alebo známa Star Wars postavička Väder. Všetky postavy sú nakreslené aj s podrobným obrázkovým návodom na dosiahnutie ich vzniku.

Zdá sa, že fanúšikov podobných temných motívov sa nájde poriadne veľa. Na jeho instagramovom profile sa totiž nazbieralo doposiaľ 161-tisíc fanúšikov. Okrem takýchto návodov na vytvorenie príšery či inej temnej postavy tu nájdeš aj rôzne rozprávkové alebo seriálové postavičky, ktorým učarovala temná stránka a sú nakreslené v desivom štýle.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
9
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
6
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
6
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Corona info: Domáca karanténa sa pomaly rozbieha. Na konci mája sa Chorvátsko otvorí Slovákom


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME