Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 6.6.2023
sk
Norbert
cz
Norbert

Ako zbohatla známa milionárska rodinka Geissenovcov? Toto o nich určite nevieš, Slováci by im mohli závidieť

Dom v Monaku, vila v Saint-Tropez či luxusná jachta. Ako k tomu prišli?

Relácia, ktorá zobrazuje luxusný život štvorčlennej milionárskej rodinky, beží na obrazovkách nemeckej televízie RTL Zwei od roku 2011, na Slovensko sa dostala o rok neskôr. Okrem rodičov Roberta a Carmen s nimi často vidíme aj ich dve dcéry – Shaniu (18) a Davinu (19). Doteraz bolo odvysielaných vyše 300 častí.

Kým niekomu sa z rodinky ježia chlpy na rukách, iný ich uznáva. Kto by im nezávidel život v Monaku a cestovanie po celom svete? Rodinku na prvý pohľad spozná asi každý, no zamyslel si sa niekedy nad tým, čím sa preslávili a ako si mohli dovoliť to, že sa o nich natáča reality šou známa po celom svete?

Profimedia

Geissenovci pochádzajú z Nemecka, vlastnia penthouse v Monaku, vilu v Saint-Tropez a mnoho ďalších nehnuteľností. Nesmie chýbať ani luxusná jachta či veľký automobilový park. Ako sa k tomu všetkému dostali? Niekde to začať muselo.

Robert sa narodil do podnikateľskej rodiny

Robert sa narodil 29. januára 1964 v nemeckom meste Pulheim. Šťastím preňho bolo asi to, že sa narodil do podnikateľskej rodiny. Sklony, ako má jeho rodina, mal už od tínedžerského veku. Odmietal chodiť do školy, pretože bol presvedčený o tom, že na to, aby zarobil peniaze, nepotrebuje žiadny titul. Jeho otec Reinhold Geiss preto ponúkol svojmu synovi miesto v rodinnom podniku.

Určite si prečítaj:

Nóri sú najšťastnejší ľudia na svete! Toto sú hlavné dôvody prečo…

Robert to však odmietol, no o pár rokov neskôr si založil s bratom Michaelom vlastnú firmu s názvom Uncle Sam, ktorá bola prezentovaná logom s akronymom UNCS. Súrodenci sa snažili o vytvorenie alternatívy športových značiek ako Nike či Adidas. Portál TZ uvádza, že pri tvorení športového oblečenia sa nechal inšpirovať teplákmi, ktoré si kúpil na dovolenke v Španielsku. Z nápadu sa nakoniec stal šikovný podnikateľský plán, ktorý prerazil.

Profimedia

Carmen ako Miss Fitness

Carmen sa narodila v tom istom roku ako Robert, iba o štyri mesiace neskôr. Venovala sa športu, fitness a už ako 18-ročná vyhrala v Nemecku súťaž Miss Fitness. Na základe tohto úspechu sa začala venovať výlučne iba fitness aktivitám. Ako píše News.de, dlhé roky predávala vlastný fitness program a robila kurzy po celom Nemecku. Roberta spoznala práve vďaka športu, keď ju prijal ako predavačku do svojej firmy so športovým oblečením Uncle Sam.

Profimedia

Dcéry si vraj už zarobili svoje

Dcéry Shaniu a Davinu poznáme z obrazoviek najmä ako malé dievčatká. Dnes už dospelé sestry nepoznajú žiadnu inú prácu než ukazovanie sa na obrazovkách v milionárskej šou. Rodičia im dlhé roky prispievali na život, dokonca im kúpili luxusný byt v Monaku, aby sa osamostatnili. Neskôr si rozbehli svoju vlastnú šou Davina & Shania – We love Monaco“, kde ukazujú, za čo utrácajú najviac peňazí.

Profimedia

Na čom skutočne zbohatli?

Bratia Geissenovci síce rozbehli značku, ktorá bola úspešná, no v roku 1995 ju predali. Práve to im zarobilo najviac peňazí, keďže predajná suma sa vyšplhala až na 140 miliónov nemeckých mariek, čo je dnešných vyše 70 miliónov eur. Svoj podiel si o pár rokov neskôr brat Michael odkúpil späť, no Robert si ponechal peniaze a pustil sa do nového podnikania s realitami.

Profimedia

Okrem iného, Robert vlastní ďalšiu značku Roberto Geissini, pod ktorou predáva oblečenie, parfumy, okuliare, dekorácie či nábytok. Značku pretlačil medzi smotánku Monaka, vďaka čomu zožala veľký úspech. Základom je extravagancia, modernosť a štýlovosť. Priemerná cena trička Roberto Geissini je 80 eur, najdrahšie tričká majú cenovku so sumou 130 eur. Vieš si teda asi predstaviť, koľko na tom rodinka vie zarobiť.

Čo bolo v kufríku v kultovom filme Pulp Fiction? Tieto šialené filmové konšpirácie ťa totálne zmätú

Odporúčame prečítať:

Čo bolo v kufríku v kultovom filme Pulp Fiction? Tieto šialené filmové konšpirácie ťa totálne zmätú

Poznajú ich Slováci?

Televízia JOJ zverejnila pred pár dňami na sociálnych sieťach video, kde sa jedna z dcér pýtala, či ich šou vysielajú aj u nás na Slovensku. „Áno, normálne s dabingom. Ale to je jedno. Aj tak nás tam nikto nebude poznať,“ odpovedala mama Carmen.

Šou Geissenovci: Ťažký život milionárov na Slovensku sledujú stovky tisíc ľudí. Na šou, ktorá príde na slovenské obrazovky TV JOJ už v máji, sa teší väčšina Slovákov. Objavujú sa komentáre typu „Už sa nemôžem dočkať“ alebo „Celkom sa na to teším“.

TV JOJ odvysiela špeciálne slovenské časti už 3. mája o 20:35.

YouTube video


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Nikola Kulová
Mám prehľad v dianí, tak si tu tak tvorím. Píšem o všetkom, o čom niečo viem a čo neviem, to sa naučím.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje