Ako žena odpisuje…

Alebo ženské správy v kocke

Nezáleží na tom, akú má žena náladu, najlepšia kamarátka vždy dostáva správy plné dvojitých brád a lásky a ten idiot zo včera, čo sa ti snažil na verejných hajzloch atakovať vagínu dostane ignore, aj keby tanky padali.

1. Crush

O tom ako nežné pohlavie odpisuje niekomu, o koho má záujem, by sa dala napísať kniha a nie len jeden odstavec. Je to totiž celkom raketová veda, pretože hoci si moment, kedy jej vysnívaný konečne pohne prstami a uráči sa ju obšťastniť svojou správou, predstavovala celý deň a v hlave si prehrávala všetky možné scenáre, keď príde na skutočné lámanie chleba, je úplne stratená. Jemu trvalo celý deň napísať poondiatu správu a ja mám odpísať hneď? Nie, treba dvadsaťštyri hodín vynásobiť minimálne tromi, vykrátiť dĺžkou jeho penisu a umocniť našou netrpezlivosťou a dostanete minimálne týždeň, kedy o vás určite počuť nebude. Lebo hneď v momente odpisujú len zúfalky a najlepšie kamošky. A my predsa nechceme byť ani jedno, preto volíme tento veľmi jednoduchý a logický postup a vychutnávame si slastný pocit zadosťučinenia, keď sa nám ho skutočne aj podarí držať.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/love-in-zrxazUScjhxo4)

2. Najlepšej kamarátke

Keby niekto našiel facebookovú konverzáciu s tvojou najlepšou kamarátkou, buď by vás zavreli do ústavu alebo na dvadsať rokov natvrdo. Od plánovania atentátu na tristoročného školského zástupcu, ktorý každé ráno stúpi do hovna, roznosí ho po celej škole a následne stopuje všetkých študentov, či majú prezúvky, cez dokonalé pozadie Ryana Reynoldsa až po nelegálne obchodovanie s čokoládovými tyčinkami – v tom chate sa nájde všetko. Sem-tam vážny rozhovor pretnutý akousi retardovanou selfie s neumytými vlasmi, špenátom medzi prednými zubami a tromi bradami, ktoré sa tam z ničoho nič vyronili a nikto nevie ako. Ohovárate všetky vaše školské sokyne, ich nezhody s dekoratívnou kozmetikou či nevkusné čínske sukne s akýmisi neidentifikovateľnými fľakmi aj stravovacie návyky tých pseudovegánok, čo si každý deň na instagram fotia ovsenú kašu s čučoriedkami a potom cez prvú prednášku tlačia kuraciu bagetu s majonézou. Ale tieto vaše rozhovory samozrejme nie sú ohováraním, len normálnou debatou o neschopnosti ľudí naokolo viesť svoj život podľa našich predstáv (pretože motto „ži a nechaj žiť“ sa na chatové okienko s tvojou najlepšou kamarátkou jednoducho nevzťahuje).

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/casual-enjoyment-female-friendship-556959/)

3. Mame

Rýchlo a výstižne. Áno žijem. Nie, nie som opitá. A nie, ani človek, čo ma má večer odviesť domov nie je presiaknutý lacným pivom, ani sfetovaný, či v spánkovej paralýze niekde schúlený pod stolom. Všetci sme živí, zdraví, máme všetky končatiny a auto nie je v jarku. Pokojne môžeš ísť spať, o pol noci som doma. Utiekol mi autobus, prídem až o druhej. Áno, viem, že ma mal ktosi brať domov, ale ten po piatom panákovi ošťal obraz akejsi retro žienky napínajúcej svaly na stene, upadol do kómy a nikto ho nevie vzkriesiť. Tečie mu slina po brade. A možno to sú zvratky, kto vie? Následne v desaťminútových intervaloch odosielaš fotografie o tvojom cestovnom progrese, lebo po celom tomto maličkom incidente ti vlastná mama neverí už ani nos medzi očami, nehovoriac že celý čas bola v domnienke, že popíjaš s kamošmi z vedľajšieho vchodu niekde v Starom meste. A kam ťa osud zavial v skutočnosti? Kamsi do p*če do Terchovej.

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/bag-electronics-girl-hands-359757/)

4. Niekomu otravnému

Aj toto je rýchle a výstižné. Takémuto človeku totiž neodpisuješ vôbec. Väčšinou to je akýsi arogantný imbecil zo včerajšej žúrky, kde si si uchlipla z vodky trošku viac ako bol pôvodný plán a nič po desiatej hodine si nepamätáš. A tak sa ti len decentne hromadia neprečítané správy, neúspešné pokusy o rozbeh nechcenej konverzácie a číslo v červenom krúžku pri messengeri sa rapídne zvyšuje. A ty namiesto toho, aby si chudákovi aspoň vysvetlila, že jediný chlap, ktorého po včerajšom večeri chceš vidieť ešte zas, je Jack, píšeš svojej najlepšej kamoške a googliš recept na kuraciu polievku.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/eyes-Tr10zt02CSMOQ)

5. Do skupinového chatu

Všetci poznáme toho človeka, ktorý v skupinovom chate číta každú správu, no nikdy sa nezapojí do debaty. No a niekedy si to presne ty, najmä ak ide o nejakú školskú skupinu, kde všetci predpokladajú, že vieš aspoň názov učiva či skúšajúcej. Ale ty sa tam chodíš bohužiaľ len prespať, takže smola. Takže len nenápadne pozoruješ, čo si zmeškala a snažíš sa nikomu nezavadzať. No a potom sú tu samozrejme ženské skupinové chaty a v tých nech sa deje čokoľvek, pokiaľ možnosti internetových komunikácií nevykapú nadobro, tam sa budú diať veci. Zober si bod číslo dva, vynásob ho počtom ženských mozgov, ktoré v danej skupine kujú pikle na ovládnutie sveta, a máš katastrofu, ktorej je lepšie sa vyhnúť.

pixabay.com (https://pixabay.com/sk/ma%C4%8Dka-skry%C5%A5-jese%C5%88-hrdza-1040815/)

Titulná fotka: pexels.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
9
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
6
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
149
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Aké je to byť dobrým človekom?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME