Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 8.12.2023
sk
Marína
cz
Květoslava
Zdroj: ©Shutterstock

Ako zistiť, či je to ten pravý? Ak spĺňa týchto 10 bodov, odpoveď je jednoznačná

Láska môže byť zložitá.

Láska môže byť zložitá a niekedy ťažko definovateľná. Aj keď ľudia sa niekedy rozhodujú spontánne len na základe pocitov a túžob, väčšinou je taký závažný krok ako posunutie vzťahu na vyššiu úroveň výsledkom dlhších úvah a hľadaní odpovede na jednu základnú otázku: Je to TEN pravý?

V nasledujúcom článku ti ponúkame 10 bodov, ktoré by mal spĺňať partner, o ktorom si myslíš, že je ten vysnívaný. Ak sa teda nachádzaš v bode, keď zvažuješ budúcnosť s konkrétnou osobou, skús sa začítať do nasledujúceho článku. Týchto 10 kritérií a signálov ti možno pomôže nájsť odpoveď.

1. Vzájomná dôvera – dôvera je základným kameňom každého vzťahu. Ak máš v partnerovi absolútnu dôveru a cítiš, že je to vzájomné, je to dobrý signál.

2. Prijíma tvoje nedokonalosti – všetci máme nedokonalosti. Ak ťa tvoj partner miluje aj s tvojimi slabými stránkami a naopak, je veľmi pravdepodobné, že je to ten pravý.

3. Spoločné hodnoty – zdieľate podobné názory na svet, rodinu, kariéru, deti a iné zásadné témy? Spoločné hodnoty môžu byť pevným základom pre dlhodobý vzťah.

partneri vzťah láska ten pravý
Shutterstock

4. Pocit bezpečia – ak sa pri svojej polovičke cítiš bezpečne, či už v emocionálnom, alebo aj fyzickom zmysle, pravdepodobne je tvoj výber správny. Nikto sa predsa nechce v živote báť.

5. Rastie s tebou – vzťahy vyžadujú rast a adaptáciu. Ak ste ochotní riešiť problémy spoločne a stále sa vzájomne podporovať, je to silný indikátor hodnotného vzťahu.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Veronika Kužmová
Som z východu a som na to hrdá. Vyštudovala som editorstvo a vydavateľskú prax a raz by som chcela zeditovať knihu, ktorá vyhrá Nobelovu cenu. Zaujímam sa o zdravý životný štýl a rada cvičím, aby som potom mohla robiť svoju druhú najobľúbenejšiu činnosť - jesť.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.