Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 28.5.2024
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam

Ak máme niekoho radi, je prirodzené, že túžime, aby to aj on cítil rovnako. Je preto užitočné dozvedieť sa ešte predtým, než sa odhodláš urobiť prvý krok, či sa aj ty páčiš jemu. A aj keď ti záujem neprejaví slovne, to, či k tebe pociťuje sympatie, môžeš ľahko zistiť vďaka jeho reči tela. Toto je deväť znakov, pomocou ktorých môžeš ľahko identifikovať, či sa niekomu páčiš, alebo nie.

Shutterstock

Pery

Konkrétne ich oblizovanie. Keď sme niekým pohlavne priťahovaní, začneme si automaticky častejšie zvlhčovať pery. Ešte zreteľnejšie je, keď sa ich dotyčný začne dotýkať. Ak si do nich začne hrýzť, dáva tým najavo i záujem o intímnosti.

Dôsledné prikyvovanie

Keď človek vyjadruje záujem o osobu, ktorá mu je sympatická, zvykne na jej slová automaticky prikyvovať hlavou. Takýmto spôsobom zintenzívňuje interakciu, pretože chce, aby si vedel, že ho tvoje slová skutočne zaujímajú.

Príležitostné dotyky

Vyhľadáva chvíle, keď by sa ťa mohol dotknúť. Môže si napríklad sadnúť tak, že sa vám budú vzájomne dotýkať nohy, ženy sa zas zvyknú letmo dotknúť ramena muža. Dotykom si skrátka prirodzene vyjadrujeme sympatie a nemusia byť milostného rázu. Ak sa po tvojom dotyku dotyčný odtiahne, buď na to ešte nie je pripravený, alebo s tebou nezdieľa sympatie.

Shutterstock

Chodidlá

Nohy slúžia ako priamy odraz osobného postoja, kľúčom je identifikovať ich smer. Ak sa niekomu páčiš, jeho chodidlá sú stále nasmerované tvojím smerom. A aj keď to tak nevyhnutne byť nemusí, každopádne je to znakom toho, že dotyčného tvoje slová zaujímajú a rád ťa počúva. Na druhej strane, keď jeho chodidlá smerujú preč od teba alebo k východu z miestnosti, je to pravdepodobne znamenie, že sa mu nepáčiš.

Usmieva sa na teba viac ako na kohokoľvek iného

Úsmev je hlavný indikátor záujmu. Na ľudí, ktorí sa nám páčia, sa usmievame chtiac-nechtiac oveľa viac ako na ostatných. Naopak, to, že sa na nás niekto vôbec neusmieva, môže byť jasným znakom jeho nezáujmu o našu osobu.

Shutterstock

Zrkadlenie

Keď máš pri niekom pocit, že sa pri pohľade naňho pozeráš do zrkadla, je pravdepodobné, že to nie je náhoda a dotyčný k tebe evidentne pociťuje nejaké sympatie. Keď má človek niekoho rád, či už hovoríme o priateľských sympatiách, alebo o tých intenzívnejších, podvedome začne toho druhého napodobňovať.

Môže za to tzv. zrkadlový neurón. Zrkadlenie naznačuje, že sa ti tá osoba snaží porozumieť a nájsť s tebou niečo spoločné, čo sa podvedome odráža v jeho reči tela.

Odstraňuje „prekážky“ zo stola

Ľudia, ktorí sa majú radi, sa snažia odstrániť akékoľvek prekážky z priestoru medzi nimi. A naopak, ak nemajú radi osobu, ktorá sedí oproti nim, kladú medzi nich bariéry, napríklad osobné veci, ako sú peňaženky, noviny, časopisy, šálky a podobné predmety.

Prekážka však nemusí nevyhnutne znamenať, že ťa daná osoba nemá rada, ale môže ti dávať takýmto spôsobom najavo, že váš vzťah ešte nebol definovaný. No v prípade záujmu sa človek snaží priestor medzi vami čo najviac uvoľniť a vyčistiť. Hlavne preto, aby mal na teba čo najlepší výhľad.

Shutterstock

Nakláňanie smerom k tebe

Orientácia na telo je dôležitým ukazovateľom. Ľudia sa prikláňajú k ľuďom, ktorých majú radi, a automaticky sa dištancujú od ľudí, s ktorými nezdieľajú svoje sympatie. Naklonenie sa zvyšuje s rastúcim vzťahom. A ak dvaja zamilovaní sedia vedľa seba, ich ramená a hlavy automaticky smerujú smerom k sebe.

Rozšírené zreničky

Výskum z univerzity University of Kent zistil, že k zväčšovaniu dochádza, keď sa pozeráte na niekoho alebo na niečo, čo vás priťahuje. Je to skvelý spôsob, ako identifikovať záujem, pretože človek to nedokáže kontrolovať, ani nijak ovplyvniť.

Shutterstock

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.