Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 9.12.2022
sk
Izabela
cz
Vratislav

Niekomu sa podarilo všimnúť si, že na slávnom obraze Záhrada pozemských rozkoší, ktorý namaľoval Hieronymus Bosch, je jeden zadok. A na tom zadku sú namaľované noty. Prečo? To asi nik nevie, pretože celý tento obraz vyzerá ako jedna šialená párty. Čo je však viac šialené, niekoho naozaj zaujímalo, ako znie hudba zo zadku, a preto ju už momentálne nájdeš na youtube. Na zaujímavú hudbu upozornil na svojom facebooku Luca Oleastri

Hieronymus Bosch a jeho Záhrada pozemských rozkoší

Ide o veľmi známy triptych, teda obraz, ktorý sa skladá z troch častí a pochádza z obdobia 15. storočia. Hieronymus do obrazu vložil mnoho symbolov, metafor a odkazov. Je tu zobrazených hneď niekoľko biblických scén a existuje niekoľko rôznych výkladov obrazu kritikmi.

Na ľavej strane obrazu má byť zobrazený Boh s Adamom a stvorenou Evou. Stredný panel obrazu zobrazuje pozemské rozkoše – teda rôzne milostné vrtochy, zvieratá či prerastené ovocie, a napokon na pravej strane nájdete peklo. Niektorí hovoria, že obraz mal byť varovaním pred pokušením života, iní zas, že išlo iba o zobrazenie strateného raja. Obraz sa objavoval aj v dokumente Leonarda DiCapria – Before the Flood.

Autor: Hieronymus Bosch – Galería online, Museo del Prado., Volné dílo

Noty namaľované na zadku

Práve na pravej strane obrazu sa nájde výjav, kde vidíme trčiacu časť tela spoza hudobného nástroja a na holom zadku noty. Možno aj tie mali byť súčasťou nejakého odkazu. Nech už je to tak, alebo nie, niekoho to zaujalo natoľko, že bol zvedavý, aká hudba sa za notami skrýva.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2363235837252901&set=a.1385946558315172&type=3&theater

Ako sa aj v príspevku píše, hudba vlastne pochádza z viac ako 600-ročného zadku, ktorý pochádza z pekla. Niekto by možno čakal nejakú diabolskú hudbu alebo metal, no koniec koncov, znie to celkom dobre. Melódia ja založená na prepise Amelie Hamrick.

Dá sa povedať, že sa okolo tejto hudby vytvoril virál. Príspevok, ktorý na hudbu upozornil, mal na facebooku 73-tisíc zdieľaní a viac ako 6,6 tisíc komentárov. 

Takto znie hudba z viac ako 600-ročného obrazu

Pod videom nemohli chýbať geniálne komentáre

Samozrejme, nebol by to internet, ak by sa pod takouto bizarnou vecou neobjavili zábavné komentáre. Niekto napísal: “Je tu niekto po 600 rokoch a stále to počúva?“ alebo „Toto si pamätajú len deti 15. storočia“. Našli sa aj ľudia, ktorí sa naozaj zaoberali hudobnou stránkou diela. Jedna slečna podotkla, že to znie ako začiatok metalovej pesničky. 

Ďalší človek napísal, že to znie oveľa lepšie ako hudba, ktorú väčšinou počuje hrať zo zadku. Niekto zasa podotkol, že ak hrá takáto hudba v pekle, tak je celkom nadšený.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť