„Aktivista za práva mužov“ vytvoril antifeministický zostrih najnovších Hviezdnych vojen

Vo veľmi dávnej minulosti, vo veľmi vzdialenej galaxii, ľuďom nehrabalo…

Zdroj: Stormtroopers Dolls Star Wars Game Toys

Jednou z najväčších filmových udalostí konca minulého roka sa nepochybne stali Hviezdne vojny: Poslední Jediovia. Pri obrovských očakávaniach, sprevádzajúcich príchod novej epizódy, bolo jasné, že niekto zostane sklamaný. Azda medzi najhlasnejších členov tejto skupiny patrili tí, ktorí film považovali za príliš „prefeminizovaný“. Jeden z dotknutých sa rozhodol vziať veci do vlastných rúk a údajné chyby autorov napravil. Výsledkom je zostrihaná verzia, o ktorú sa podelil s internetom. Nesie názov Star Wars: The Last Jedi: De-Feminized Fanedit.

Cieľom tvorcu bolo odstrániť všetky scény a postavy, ktoré v jeho očiach slúžili ako prostriedok feministickej propagandy. Video je v biednej kvalite, zvuk a obraz nie sú dobre zosynchronizované a v príbehu sa objavujú gigantické diery. Za technické problémy môže to, že ako zdroj použil potajomky natočené premietanie filmu s čínskymi titulkami. Za to ostatné je zodpovedná jeho hlúposť. Chlapík nešetril nikoho a nič, a na Hviezdnych vojnách sa poriadne vyzúril.

https://tenor.com/view/lilo-and-stitch-destroy-rawr-godzilla-disney-gif-3562814

Zo 152-minútového filmu nakoniec zostalo len 46-minút! Podľa autorových vlastných slov by bolo jednoduchšie uviesť veci, ktoré zostali, než veci, ktoré boli pozmenené. Chýbajú zábery radových vojačiek a pilotiek. Vystrihnuté sú scény, kde ženy rozkazujú a prichádzajú s vlastnými nápadmi. Taká dôležitá postava, akou je Leia, odstránená nebola. Jej úloha je ale odsunutá na vedľajšiu koľaj.

Kylo Ren je vykreslený ako väčší frajer – pôsobí mocnejšie a netrpí vnútorným konfliktom. Najhoršie dopadla jedna z veliteliek, viceadmirálka Holdo – jej postava bola z filmu úplne vymazaná. Táto postava výrazne iritovala množstvo fanúšikov Hviezdnych vojen, nielen antifeministov. Podpísala sa pod to hlavne jej extravagantná vizáž a niekoľko rozporuplných rozhodnutí, s ktorými prišla.

https://twitter.com/io9/status/943696712060858368

Ten pocit, keď neexistuješ!

Úprava si určite nájde svojich fanúšikov, pretože „pretláčanie feministickej ideológie“ filmu vyčítali mnohí. Väčšina reakcií sa ale takejto verzii posmieva a považuje ju za zúfalý počin zatrpknutého fanboya. Tak sa vyjadrili mnohé médiá aj obyčajní ľudia. Zostrih neušiel ani pozornosti hollywoodskych hviezd, ktoré sa na natáčaní Posledných Jediov priamo podieľali.

Takto vyzerala reakcia Riana Johnsona, režiséra Posledných Jediov, na správu o upravenej verzii jeho filmu:

Pridal sa Mark Hamill, stvárňujúci legendárneho Lukea Skywalkera:

Svoje k téme pridal aj John Boyega, predstaviteľ Finna:

Zdroj: knowyourmeme.com
Titulná fotka: maxpixel.freegreatpicture.com

Reagujte!
Grr Grr
5
Grr
Fuuj Fuuj
6
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
14
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Odchod do zahraničia za lepším životom. Ako to však v skutočnosti vyzerá?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME