Sobota 29.1.2022
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava

Klimatická zmena sa stáva v poslednom čase mimoriadne diskutovanou a dôležitou témou. Veľkú zásluhu na tom má 16-ročná aktivistka Greta Thunberg zo Švédska. Treba povedať, že na riešenie tejto problematiky je najvyšší čas a po celom svete sa ku Grete pridávajú milióny ďalších ľudí, ktorí sa snažia zodpovedných politikov presvedčiť, aby konečne prestali brať hrozbu klimatickej zmeny na ľahkú váhu.

Ako píše BBC, jedným z organizátorov protestov je aj hnutie Extinction Rebellion. Jeho členovia však protest z 3. októbra nedotiahli do úspešného konca. Na budovu ministerstva financií plánovali nastriekať 1800 litrov falošnej krvi. Kúsok ďalej stálo hasičské auto s transparentom „Prestaňte financovať klimatickú smrť!“

Protest však príliš nevyšiel. Budova ministerstva síce schytala niekoľko dávok falošnej krvi, ale aktivistom sa nepodarilo hadicu ovládnuť a červená farba sa tak vyliala na všetko okolo, len nie na ministerskú budovu.

Falošná krv podľa aktivistov symbolizuje ľudí, ktorí v dôsledku klimatických zmien zomierajú či v budúcnosti zomrú (ak sa svetoví lídri nespamätajú). Ministerstvo financií podľa ich slov narušuje boj proti klimatickým zmenám, keďže mu ide len o udržanie súčasného stavu a hospodársky rast. Polícia po príchode na miesto protestu zatkla ôsmich členov hnutia.

Zdroj: bbc.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť