Aktivisti kritizujú známu rozprávku: Snehulienka nedala princovi súhlas, aby ju pobozkal

Známa scéna sa dostala aj do zábavného parku Disneyland. Aktivisti tento krok kritizujú.

Zdroj: moviestillsdb.com/Walt Disney Pictures

V dôsledku zlepšujúcej sa situácii okolo pandémie otvoril svoje brány aj kalifornský Disneyland. Ako píše aj portál Entertainment Weekly, pre návštevníkov si pripravil aj niekoľko vylepšení klasických atrakcií. Jednou z nich je dráha Snow White’s Enchanted Wish na motívy klasickej animovanej rozprávky Snehulienka a sedem trpaslíkov z roku 1937.

Jej súčasťou je aj známa scéna, v ktorej princ pobozká Snehulienku, vďaka čomu ju prebudí po tom, čo zahryzla do otráveného jablka. Práve bozk z pravej lásky je totiž schopný zlomiť kliatbu zlej kráľovnej. Niektorým aktivistom je ale táto scéna tŕňom v oku. Katie Dowd a Julie Tremaine pre portál SFGate napísali, že bozk nebol konsenzuálny.

moviestillsdb.com/Walt Disney Pictures

Inak povedané, Snehulienka princovi nedala súhlas, aby ju pobozkal. „Pobozkal ju, keď spala, čo nemôže byť bozk z pravej lásky, keď iba jedna osoba vie, že sa to deje,“ uviedli v článku. „Nezhodli sme sa už, že otázka súhlasu je v raných Disneyho filmoch zásadný problém?“ Podľa Dowd a Tremaine tým deti učíme, že môžu bozkávať kohokoľvek bez toho, či s tým dotyčný vôbec súhlasí. Zdôrazňujú pritom, že akékoľvek intímnosti medzi partnermi by sa mali diať len po súhlase oboch z nich.

Táto scéna podľa nich predstavuje zastarané myslenie a Disneyland by mal zvážiť, či ju neaktualizuje. Celá záležitosť sa na internete dočkala pomerne búrlivej odozvy. Niektorí dávali aktivistkám za pravdu, iní poukazovali, že riešia úplné nezmysly. Tvrdili, že Snehulienka je fiktívna postava, ktorá dostala bozk od svojho budúceho manžela.

Navyše to bol jediný spôsob, ako jej zachrániť život. Princ si asi ťažko mohol vypýtať Snehulienkin súhlas, keď bola v bezvedomí. Legitímnou otázkou podľa viacerých používateľov teda je, či mal princ radšej Snehulienku nechať zomrieť, keď mu na svoju záchranu v podobe bozku nedala súhlas? Na ktorej strane barikády stojíš ty?

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
7
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
20
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Otestuj sa: Uhádneš meno Disney princeznej len na základe šiat?


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME