Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 3.12.2022
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

V dôsledku zlepšujúcej sa situácii okolo pandémie otvoril svoje brány aj kalifornský Disneyland. Ako píše aj portál Entertainment Weekly, pre návštevníkov si pripravil aj niekoľko vylepšení klasických atrakcií. Jednou z nich je dráha Snow White’s Enchanted Wish na motívy klasickej animovanej rozprávky Snehulienka a sedem trpaslíkov z roku 1937.

Jej súčasťou je aj známa scéna, v ktorej princ pobozká Snehulienku, vďaka čomu ju prebudí po tom, čo zahryzla do otráveného jablka. Práve bozk z pravej lásky je totiž schopný zlomiť kliatbu zlej kráľovnej. Niektorým aktivistom je ale táto scéna tŕňom v oku. Katie Dowd a Julie Tremaine pre portál SFGate napísali, že bozk nebol konsenzuálny.

moviestillsdb.com/Walt Disney Pictures

Inak povedané, Snehulienka princovi nedala súhlas, aby ju pobozkal. „Pobozkal ju, keď spala, čo nemôže byť bozk z pravej lásky, keď iba jedna osoba vie, že sa to deje,“ uviedli v článku. „Nezhodli sme sa už, že otázka súhlasu je v raných Disneyho filmoch zásadný problém?“ Podľa Dowd a Tremaine tým deti učíme, že môžu bozkávať kohokoľvek bez toho, či s tým dotyčný vôbec súhlasí. Zdôrazňujú pritom, že akékoľvek intímnosti medzi partnermi by sa mali diať len po súhlase oboch z nich.

Táto scéna podľa nich predstavuje zastarané myslenie a Disneyland by mal zvážiť, či ju neaktualizuje. Celá záležitosť sa na internete dočkala pomerne búrlivej odozvy. Niektorí dávali aktivistkám za pravdu, iní poukazovali, že riešia úplné nezmysly. Tvrdili, že Snehulienka je fiktívna postava, ktorá dostala bozk od svojho budúceho manžela.

Navyše to bol jediný spôsob, ako jej zachrániť život. Princ si asi ťažko mohol vypýtať Snehulienkin súhlas, keď bola v bezvedomí. Legitímnou otázkou podľa viacerých používateľov teda je, či mal princ radšej Snehulienku nechať zomrieť, keď mu na svoju záchranu v podobe bozku nedala súhlas? Na ktorej strane barikády stojíš ty?


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť