Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 19.7.2024
sk
Dušana
, Šarlota
cz
Čeněk

Aktivistka Greta Thunberg sa objavila v Bratislave. Čo ju priviedlo na Slovensko?

Švédku videli v Bratislave v utorok podvečer.


Mladá švédska aktivistka Greta Thunberg je celosvetovo známou osobnosťou boja proti klimatickej zmene. Už viackrát v minulosti sa Greta zúčastnila protestných akcií aj v zahraničí. Ako píše web Aktuality, tentoraz prišlo na rad Slovensko.

Pochod za slobodu a demokraciu

Zahraničná návšteva prišla podporiť podujatie s názvom Pochod za slobodu a demokraciu. Ten sa začal o 17:00 na bratislavskom Námestí SNP a pokračoval na Námestie Slobody. Stránka podujatia ako organizátorov uvádza „Platformy Otvorená Kultúra!, Klimatická koalícia, Platforma pre demokraciu, Mier Ukrajine, o. z., a organizátori*rky občianskych protestov zo slovenských miest, ako i ďalšie občianske organizácie a iniciatívy.“

Hlavným cieľom pochodu bolo ukázať odhodlanie bojovať za „nezávislosť a slobodu médií, kultúry, mimovládnych organizácií a ochrany prírody.“ Účastníci tak protestovali proti mnohým neodborným zásahom do správy vecí verejných, ktorých sa podľa nich dopustila súčasná vláda. Spoločné vyhlásenie podpísalo 90 subjektov z celého Slovenska.

Greta Thunberg sa na protestnom pochode objavila ako súkromná osoba. Jej prítomnosť nebola nijako vopred verejne ohlasovaná a nebolo na ňu upozorňované ani počas podujatia. Väčšina účastníkov pochodu ani len netušila, že kráča po boku celosvetovo známej osobnosti.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.