Aktivity, ktoré ťa spravia lepším človekom

Pretože dobra nikdy nie je dosť


Sloboda zvierat

Nech sa budeš kedykoľvek cítiť akokoľvek osamelo a nepotrebne, zájdi na Polianky do Slobody zvierat a ver mi, že ti bude lepšie. Psíci, ktorí sú celé dni zavretí vo výbehoch sa potešia, keď im niekto ako ty príde zlepšiť deň a vezme ich trochu vyvenčiť. Ak ešte nemáš 18 vôbec to nie je prekážka, venčiarsky preukaz ti s podpisom rodiča bez problémov dajú. Po 2-3 hodinkách strávených v prírode so štyrmi psími labkami, ktoré si ťa zamilovali za prvých 10 minút prechádzky, sa budeš cítiť omnoho lepšie. Budeš mať zo seba dobrý pocit a keď budeš večer ležať v posteli budeš si môcť povedať, že si niekomu zlepšil deň. A možno si niektorého zo psíkov natoľko zamiluješ, že s tebou pôjde domov.

dogtime.com

Staň sa dobrovoľníkom

Ak nie si celkom typ na tiché prechádzky s nemým zvieracím kamarátom, ale napriek tomu by si chcel pomôcť, je tu ďalšie miesto, kde sa to dá. Bratislavské dobrovoľnícke centrum je občianske združenie, do ktorého sa môže zapojiť ktokoľvek, kto má chuť priložiť ruku k dielu a pomáhať. Výhodou je, že spolupracujú s viacerými organizáciami, a teda dobrovoľník má na výber, v akej oblasti by chcel pomáhať. Môžeš chodiť čítať rozprávky deťom do nemocnice, piecť koláče s ľuďmi v domove dôchodcov alebo zapájať sa do rôznych akcií v prospech životného prostredia a omnoho viac. Výber je naozaj pestrý a je len na tebe, v akej oblasti by si sa chcel realizovať. Dobrovoľnícke centrá fungujú aj v iných mestách na Slovensku. Mrkni, či nie je nejaké aj v tvojom okolí 😉

www.ludialudom.sk

Strihanie vlasov

Áno, naozaj. Aj strihaním vlasov môžeš niekomu pomôcť. Ak máš vlasy dostatočne dlhé, zdravé a nefarbené tak ich môžeš po strihaní darovať nejakému onkologickému pacientovi, ktorému z nich bude vyrobená parochňa. Je to veľmi milé gesto a ty o nič neprídeš, vlasy by koniec koncov aj tak skončili v koši.

zdenkavrbova.sk

Darovanie krvi

Vo svojej podstate "obyčajná" tekutina, no v skutočnosti niečo, čo môže niekomu pomôcť, dokonca zachrániť život. To je skvelý pocit, keď vieš, že si svojimi pár ampulkami krvi niekoho zachránil pred najhorším. Ak však patríš medzi ľudí, ktorí dostávajú panický záchvat a odpadávajú aj pri obyčajnom odbere krvi, tak sa radšej zameraj na nejakú inú dobrovoľnícku činnosť. Ale ak nemáš s krvou žiadny problém a si zdravý, tak kľudne do toho. Krvi je stále nedostatok a potrebné sú všetky krvné skupiny. Darovanie krvi je však obmedzené vekom, takže ak máš nad 18 a nebojíš sa, go for it.

zdravie.pravda.sk

Zberné kontajnery

Ak by si chcel pomôcť menej radikálnym činom, tak stačí, ak si pretriediš skriňu. Aj obnosené oblečenie ešte môže niekomu poslúžiť. Oblečenie, posteľnú bielizeň alebo aj topánky môžeš odniesť do zberného kontajneru. Odtiaľ poputuje ľuďom, ktorí to potrebujú

nasenovinky.sk

Maličkosti

Možno nemáš dostatok času na zapájanie sa do takýchto aktivít, ale napriek tomu by si chcel niekde pomôcť. V tom prípade nezabúdaj, že pomáhať sa dá aj maličkosťami, ktoré sa dajú robiť dennodenne. Pomôžeš mamičke naložiť kočík do električky, starenke na ulici pomôžeš odniesť nákup, pomôžeš dieťaťu prejsť cez cestu alebo nakŕmiš túlavého psíka. Možností je veľa, stačí, ak otvoríš oči a začneš vnímať svet okolo seba z trochu inej perspektívy. Každý môže pomôcť, takže ak stále váhaš, určite prestaň a hneď to choď vyskúšať! Všetky dobročinné činnosti sú dobrovoľné, to znamená, že s nimi kedykoľvek môžeš prestať. A za skúšku predsa nič nedáš!

retailtrust.org.uk

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!

Ľudia práve čítajú

Macka Pú práve zakázali v Číne, pretože sa vraj podobá na čínskeho prezidenta Xi Jinpinga

Otvoriť článok
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
8
Fuuj
Fňuk Fňuk
6
Fňuk
Jeej Jeej
12
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
9
Haha
Woow Woow
16
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Aktivity, ktoré ťa spravia lepším človekom

Prihlásiť sa

Prihláste sa prosím pomocou svojho prihlasovacieho mena a hesla. Prihlasovacie údaje na stránky emefka.sk a memehub.sk sú rovnaké.
Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

reset password

Späť na
Prihlásiť sa
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME