Aktivity, ktorými si väčšina z nás kráti čas v septembri. Čomu sa tento mesiac venuješ ty?

Tešíš sa na Vianoce alebo si radšej užívaš burčiakovú sezónu?

Zdroj: ArtCaveManiac / EMEFKA

Tak a je to tu. September. Letu odzvonilo, školáci napochodovali do škôl, pracujúci ľud si to takmer nevšimol a teraz nám už neostáva iné, ako netrpezlivo očakávať Vianoce. Čo v tomto hluchom období robiť? V spolupráci s naším ilustrátorom sme dali dokopy niekoľko aktivít, ktorými si môžeš krátiť čas. Tak nech sa páči.

1. Spomínať na leto

Pred letom má každý veľké plány. Budem sa chodiť kúpať, hovoríš si, chytať bronz, piť chladené pivko, ignorovať vreštiace deti a babičky, čo sa bez štipky súdnosti opaľujú hore bez, a bude mi fajn. Lenže realita je inde. Namiesto aktívneho vstrebávania vitamínu D si sa dva mesiace paril v kancelárii a než si sa nazdal, bolo po lete. Ale aspoň si si dal ten parádny langoš.

ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Paprčiť sa na školu

A je to tu zas. Dospelí už možno zabudli, no tí školopovinní si zase raz dali šokovú terapiu, tento rok hádam ešte tvrdšiu ako tie predtým. Ak k nim patríš aj ty, tak presne vieš, o čom je reč. Už si si odvykol vstávať na budík a vlastne tak celkovo vstávať ešte pred obedom.

Už si si odvykol od zdutej tváre školníka, čo ťa naháňa s prezuvkami, a od skúpo obložených bagiet v bufete. Reálne si začínal mať pocit, že život je raj. A teraz si zase tu, v nevyvetranej triede, a znudene počúvaš, ako triedna číta školský poriadok. Lebo sa tam za rok toho veľa pomenilo…

ArtCaveManiac / EMEFKA

3. Pochutnávať si na burčiaku

Tvoje črevá ho nenávidia, ale jazyk spieva inú pesničku. Celý rok si čakal na sezónu. Teraz je konečne tu a ty máš v pláne naliať ho do seba toľko, až sa 70 percent z celkových 75 percent vody v tvojom tele premení práve na burčiak. Tak nech sa páči. Veď nie je nič krajšie ako handrkovať sa s rodinnými príslušníkmi o tom, kto z vás pôjde na záchod ako prvý.

ArtCaveManiac / EMEFKA

4. Tešiť sa na Vianoce

Veď už sú skoro za rohom. Je len otázkou času, kedy obchody začnú predávať salónky a umelé vianočné stromčeky, a kedy ľuďom pod zámienkou sviatkov lásky a pokoja zase tak decentne prepne. Ak nechceš dve hodiny hľadať parkovacie miesto a potom riskovať život v predvianočnej tlačenici, je najvyšší čas spísať si zoznam potrebných darčekov. Nech ich s príchodom výplaty môžeš ísť rovno kúpiť.

ArtCaveManiac / EMEFKA

5. Nakupovať zimné oblečenie

Kedykoľvek naberieš ilúziu aspoň akej-takej finančnej stability, príde nové ročné obdobie a ty nemáš čo nosiť. Darmo si investoval obličku do letného šatníka, krátke nohavice a značkové plavky ti budú za dva týždne tak na dve veci. Potrebuješ bundu. A to teda vôbec nie je lacný špás.

Aj napriek tomu, že sa väčšina z nich po sezóne rozsype, si za spacáky s otvormi na ruky pýtajú také horibilné sumy, až si človek kladie otázku, či by mu prešlo obaliť sa do bublinkovej fólie, keby to nazval high fashion. Za pokus to stojí.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
6
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 emotívnych a mrazivých filmov o kyberšikane


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME