Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 28.3.2023
sk
Soňa
cz
Soňa
, Sonja, Sonia

AKTUÁLNE: Lockdown nekončí. Toto sú návrhy nových pandemických opatrení

Návrhy Ministerstva zdravotníctva musí schváliť koaličná rada a NRSR.


Na dnešnej tlačovej konferencii Ministerstva zdravotníctva boli oznámené novinky ohľadom prebiehajúceho lockdownu. Minister Lengvarský koaličnej rade navrhuje, aby súčasne platné opatrenia predĺžili do 16.12. Zároveň vyzýva, aby boli opatrenia verejnosťou dodržiavané a úradmi prísnejšie kontrolované.

Vývoj nasledujúcich dní je rozdelený do troch fáz. Po prvej, aktuálnej, príde od 17. 12. na rad uvoľnenie pre očkovaných a prekonaných – tí by mali mať k dispozícii otvorené všetky obchodné prevádzky. Otvorené budú aj kostoly, avšak s obmedzenou kapacitou 30 osôb a rovnako aj niektoré ďalšie služby, ktorých zoznam ešte bude spresnený.

TASR – Roman Hanc

Ďalšie uvoľnenie by malo prísť po 25. decembri. To zahŕňa napríklad otvorenie fitness centier alebo hotelov. Návrhy ministerstva musia byť odobrené koaličnou radou a NRSR, ich finálna verzia sa môže meniť. Režim fungovania škôl sa nemení, rovnako aj esenciálne prevádzky zostávajú otvorené pre všetkých. Minister Lengvarský všetkých nezaočkovaných vyzval k očkovaniu.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje