Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila
Zdroj: ©Shutterstock

AKTUÁLNE: Na Slovensku sa bude konať Tomorrowland. Budeme hostiť jeden z najväčších festivalov na svete

Slováci zažijú neopakovateľný zážitok, na ktorý nikdy nezabudnú.

Áno, je to tak. Tomorrowland mieri na Slovensko a s ním aj poriadne nabitý lineup. Podarilo sa nám získať exkluzívne informácie, ktoré musíš ako milovník elektronickej hudby určite vedieť. Navštívia nás svetoví interpreti, ktorí nás doteraz len obchádzali.

Očakáva sa, že sa na niekoľko dní staneme miestom, kde sa budú schádzať fanúšikovia nielen z celej Európy, ale aj z iných častí našej zemegule. Poď sa s nami pozrieť na to, čo sme zistili a na čo sa môžeš tento rok tešiť.

Iba 9-tisíc ľudí

Tomorrowland je najznámejší a najžiadanejší festival svojho žánru. Koná sa v belgickej obci Boom, ktorá sa nachádza šestnásť kilometrov od mesta Antverpy. Korene festivalu siahajú do roku 2005, keď sa odohral prvý ročník. Zúčastnilo sa ho približne 9-tisíc ľudí, čo sa zdá byť na dnešné pomery až nereálne. V súčasnosti na ňom pravidelne vystupujú najzvučnejšie mená scény a lístky naň zoženieš len veľmi ťažko.

Na organizovaní sa podieľa osemdesiat stálych pracovníkov, počas festivalu ich je až 12-tisíc. Kto vlastne založil tento dnes už legendárny festival? Boli to dvaja bratia Manu a Michiel Beers, ktorí zrejme netušili, že vyrastie do takých gigantických rozmerov.

S valaškou v ruke

Tomorrowland má aktuálne aj svoju zimnú verziu. Tá sa minulý týždeň konala vo francúzskom lyžiarskom rezorte L’Alpe d’Huez. Vystúpil na ňom napríklad Armin van Buuren, Afrojack alebo Lost Frequencies. Nás jednoznačne zaujal Steve Aoki, ktorého fotka sa stala malým virálom. Len málo ľudí si však všimlo, čo drží vo svojej ľavej ruke. Je to pravá slovenská valaška a ani my sme spočiatku netušili, čo má symbolizovať.

Slovensko, Tomorrowland, najväčší festival na svete, 1. apríl

Nepopierateľné dôkazy

Ďalšou indíciou, že sa u nás niečo chystá, bola fotka interpreta Marshmella na bratislavskom Slavíne. Samotný DJ sa však zrejme prezradil skôr, ako mal, pretože ju o niekoľko hodín zmazal. Nikto netuší, kedy navštívil naše hlavné mesto, každopádne, práve on by mal patriť k jedným z headlinerov festivalu.

Po zverejnení tejto fotky sme začali tušiť, že sa schyľuje k poriadnemu prekvapeniu. Steve Aoki a slovenská valaška, Marshmello na Slavíne – to predsa nemohla byť len obyčajná náhoda. Nám to nedalo spať a rozhodli sme sa celej záhade prísť na korienok. A čo sme urobili? No predsa sme oslovili organizátorov Tomorrowlandu.

Slovensko, Tomorrowland, najväčší festival na svete, 1. apríl
EMEFKA
Slovensko, Tomorrowland, najväčší festival na svete, 1. apríl
EMEFKA

Oslovili sme organizátorov

Bola to namáhavá práca, pretože najskôr tvrdili, že o ničom nevedia. Keď sme im ale ukázali naše „dôkazy“, ktoré im zrejme unikli pomedzi prsty, pripustili, že sa skutočne niečo pripravuje. Pátrali sme ďalej a vďaka našej „tajnej spojke“ sme získali oficiálny plagát, ktorý aj vďaka tomuto článku čoskoro zbúra internet. Malo by ísť o prvú letnú verziu festivalu, čo znamená, že okrem belgickej edície sa bude počas letných mesiacov konať aj tá slovenská.

Už len z prvých oznámených mien vieme, že to bude obrovské. Môžeš sa tešiť na najlepších svetových DJ-ov, akými sú Armin van Buuren, Axwell & Ingrosso, Boris Brejcha, Calvin Harris, Carl Cox či David Guetta. Takisto na Slovensko zavíta Deadmau5, Don Diablo, Dimitri Vegas & Like Mike, Fisher Hardwell, Marshmello, Martin Garrix, Skrillex, Steve Aoki, Tiësto a Timmy Trumpet. Ďalšie mená ešte pribudnú a s určitosťou vieme povedať, že nepodlezú nastavenú latku.

Slovensko, Tomorrowland, najväčší festival na svete, 1. apríl
EMEFKA

Vybrali si ľudové motívy z Čičmian

Okrem plagátu sme získali exkluzívnu fotku boxu, v ktorom ti príde zakúpená vstupenka na festival. Ako si môžeš všimnúť, sú na ňom vyobrazené čičmianske ľudové motívy. Práve nimi sme sa zaoberali v tomto článku. Box okrem vstupenky obsahuje náramok, na ktorý si dobiješ peniaze a budeš ním platiť za všetky jedlá a drinky, ktoré si dopraješ.

Určite ťa zaujíma, koľko bude stáť vstupenka. Žiaľ, presnú sumu zatiaľ nevieme. Podľa cien decembrových lístkov odhadujeme, že by si si mal pripraviť aj niekoľko stoviek. Hoci suma na jeden deň sa pohybovala na hranici 50 €, permanentka na celý festival bude stáť rozhodne niekoľkonásobne viac, približne 250 až 300 €.

Slovensko, Tomorrowland, najväčší festival na svete, 1. apríl
EMEFKA
Slovensko, Tomorrowland, najväčší festival na svete, 1. apríl
EMEFKA

Pevne veríme, že by sa po lístkoch len tak zaprášilo. Samozrejme, v tom prípade, keby išlo o skutočnosť. Ak sa pozrieš do kalendára, uvidíš tam dátum 1. apríl. To znamená, že si sa práve stal/a obeťou nášho každoročného žartu. Nesmúť, možno nám raz hviezdy budú priať a aj my sa dočkáme takého skvelého festivalu, akým je Tomorrowland. Prajeme ti pekný zvyšok dňa!


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje