Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 21.4.2024
sk
Ervín
cz
Alexandra

AKTUÁLNE: Toto na Slovensku nikto nečakal. V Bojniciach vyrastie zábavný park Harryho Pottera

Slovenskí fanúšikovia Harryho Pottera sa majú na čo tešiť.


Knižná séria Harry Potter a jej filmové spracovania predstavujú hádam najpopulárnejšiu čarodejnícku ságu vôbec. Trojica odvážnych Chrabromilčanov, teda Harry, Ron a Hermiona, bojujúca proti nemilosrdnému lordovi Voldemortovi si podmanila milióny fanúšikov naprieč celým svetom. Hoci od natočenia posledného dielu uplynulo už takmer trinásť rokov, ošiaľ okolo celej série stále neutícha.

Či už sú to kaviarne, výstavy alebo zábavné parky, miest, kde sa môžu fanúšikovia Harryho Pottera na chvíľu preniesť do Rokfortu, je na svete neúrekom. Tí slovenskí to doposiaľ na žiadne nemali na skok, v dohľadnej dobe sa to má ale zmeniť. Ako sme sa mohli dočítať na oficiálnom Twitteri @harrypotter, domovom najnovšieho Harry Potter zábavného parku sa stane práve Slovensko.

Bojnice ako ich nepoznáme

„There is no place like home… or Hogwarts… or Bojnice… or – well, you get the point,“ znel popis včerajšieho statusu, ktorý doslova rozbúral slovenské internety. Jeho súčasťou bola aj grafika, ktorá (veľmi zreteľne) naznačuje, že park vyrastie v Bojniciach, konkrétne na Bojnickom zámku, a volať sa bude Wizarding World Bojnice.

Obratom sme kontaktovali spoločnosť Warner Bros., ktorí nám spočiatku nechceli poskytnúť bližšie informácie, no na naše veľké naliehanie a apel na nadšených fanúšikov napokon poľavili. Dozvedeli sme sa, že Wizarding World Bojnice bude rozdelený na dve hlavné časti. Prvá sa zhostí zámku a bude venovaná originálnej sérii Harry Potter, zatiaľ čo zoologickú záhradu prestavajú do témy Fantastických zverov.

Bojnice ako ich nepoznáme. Na slovenskom zámku vyrastie park v štýle Harryho Pottera
Harry Potter / Twitter

Zvieratká z bojnickej zoo sa o strechu nad hlavou rozhodne báť nemusia, dokonca im svitá na ešte lepšie časy. Vďaka projektu dostanú nové výbehy, ktoré budú nielen vizuálne atraktívne pre fanúšikov Harryho Pottera, ale budú pokrývať aj všetky ich potreby. Na(ne)šťastie, noví susedia v podobe živých drakov im s najväčšou pravdepodobnosťou nepribudnú.

Atrakcie pre malých aj veľkých

Ako to už v zábavných parkoch býva zvykom, chýbať nebude mnoho aktivít, ktoré zabavia malých aj veľkých návštevníkov. Deti vo veku do 15 rokov si môžu užiť tematické bludisko, prostredníctvom trenažéra jazdu na metle a v laserovej aréne si zase zasúťažiť o Trojčarodejnícky pohár. Nepochybne ich očarí aj robotická verzia škriatka Dobbyho, s ktorým si môžu zahrať partičku čarodejníckeho šachu.

Bojnice ako ich nepoznáme. Na slovenskom zámku vyrastie park v štýle Harryho Pottera
Archív EMEFKA

Na svoje si však prídu aj dospelí. Od escape roomu cez kvízy až po čarovanie Patronusa ohňom (pod dohľadom profesionálov), nudiť sa rozhodne nebudú. Ak by mali náladu na niečo „ostrejšie“, pod vedením skúseného barmana sa budú môcť na hodine mixológie učiť miešať ikonické drinky zo sveta Harryho Pottera, ozvláštnené poctivou slovenskou slivovicou, vodkou či tatranským čajom.

Doprava vo veľkom štýle

Spoločnosť Warner Bros. sa plánuje spojiť aj so slovenskými železnicami a zabezpečiť návštevníkom zo všetkých kútov Slovenska dopravu, ako sa patrí. Rokfortský expres bude podľa doterajších informácií premávať počas víkendu v dvojhodinovom intervale ako z hlavnej stanice v Bratislave, tak aj z Košíc. Dobroty z čarodejníckeho sveta a návšteva dementorov zariadi, že na túto jazdu tak skoro nikto nezabudne.

Harry Potter, zábavný park, Bojnice, Slovensko
Archív EMEFKA

Jedlo ako z rokfortskej kuchyne

Žiaden mágiou nabitý deň sa nezaobíde bez dobrého jedla, a nám sa podarilo odhaliť, na aké pochúťky sa nám už teraz môžu zbiehať slinky. Podľa všetkého sa môžeme tešiť na unikátnu fúziu slovenskej a čarodejníckej kuchyne, ktorá ulahodí ako experimentátorom, tak aj priaznivcom klasiky. Na menu nebudú chýbať zemiakové gule plnené dračou krvou, teda jahodovým lekvárom, ani čapované ďatelinové pivo.

Kedy sa dočkáme veľkolepého otvorenia?

Ambiciózni developeri sa s tým maznať nebudú a projekt plánujú sfinišovať tak skoro, ako to len pôjde. Presný dátum doposiaľ stanovený nebol, no Wizarding Worldu Bojnice by sme sa mali dočkať v priebehu roka 2025. O vývoji celej situácie ťa budeme pravidelne informovať, preto nezabudni sledovať EMEFKA na všetkých sociálnych sieťach. Takáto vec by ti rozhodne nemala ujsť.

Harry Potter, zábavný park, Bojnice, Slovensko
Archív EMEFKA
Harry Potter, zábavný park, Bojnice, Slovensko
Archív EMEFKA
Archív EMEFKA

Ak si článok dočítal až sem a už si sa nevedel dočkať, kedy sa Rokfortským expresom odvezieš na miesto plné čarov a kúziel, musíme ťa sklamať. Predsa len – skús mrknúť do kalendára. Keď zbadáš, že je dnes 1. apríl, určite ti hneď trkne, že všetko vyššie spomenuté bolo výplodom fantázie našich šikovných redaktorov. Ako ospravedlnenie ti môžeme popriať príjemný, úspešný a hlavne zábavný Deň bláznov. Nachytáme ťa zase o rok.


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.