Sobota 20.8.2022
sk
Anabela
cz
Bernard
Tlačová správa v spolupráci s Continental film

Aktuálnou jednotkou v kinách je animovaná DC Liga superzvierat. Týchto 7 zaujímavostí ste o nej nevedeli

Počas premiérového víkendu ju videlo 21 324 divákov a diváčok.


Víkend prial návštevnosti kín a publikum svojím záujmom zvolilo jasného víťaza – na čelo rebríčka sa hrdo postavila animovaná snímka DC Liga superzvierat, v ktorej Supermanov pes s kamarátmi zachraňuje svoje mesto a možno aj celý svet. Počas premiérového víkendu ju videlo 21 324 divákov a diváčok, spoločne s predpremiérovými uvedeniami ich má na svojom konte už 22 321.  

V príbehu musí superpes Krypto, ktorý má rovnaký kryptonský pôvod aj schopnosti ako jeho pán Superman, spojiť sily s partiou zvierat z útulku, ktoré získali rôznorodé superschopnosti. Nezraniteľný pes Eso, prasa PB schopné meniť svoju veľkosť, extrémne rýchla korytnačka Merton a blesky strieľajúca veverička Chip sa s novými danosťami učia narábať a budú mať čo robiť, aby pomohli zachrániť unesených ľudských superhrdinov z Ligy spravodlivosti (Justice League) a celé mesto pred nekalými úmyslami zlovoľného morčaťa Lulu.  

Aktuálnou jednotkou v kinách je animovaná DC Liga superzvierat
Continental film

DC Liga superzvierat sa stáva celosvetovým hitom, získava si srdcia malých i veľkých divákov i diváčok a je pravdepodobné, že sa dočkáme podobne zábavného pokračovania. Aktuálna jednotka (nielen) slovenských kín je však v mnohých ohľadoch zaujímavá. Možno ste napríklad nevedeli, že:  

 • Liga superzvierat je inšpirovaná komiksovou skupinkou známou ako Legion of Super-Pets, ktorá sa na stránkach komiksov vydavateľstva DC Comics spoločne objavila už v roku 1962.  
 • V pôvodnom komiksovom zložení sa okrem superpsa vyskytovala aj supermačka, superopica, superkôň či mimozemšťan schopný meniť podobu. 
 • Zápletka filmu, v ktorom dostanú superschopnosti zvieratá z útulku, napadla režisérovi a scenáristovi Jaredovi Sternovi vďaka tomu, že jeho manželka v jednom útulku pracuje ako dobrovoľníčka.  
 • Príbeh sa odohráva v meste Metropolis, ktoré je dobre známe všetkým fanúšikom Supermana ako jeho domov. Superman v ňom žije so svojím psom Kryptom, ktorý začne žiarliť na jeho priateľku Lois Laneovú.  
 • Okrem Supermana sa na plátne objavia aj ďalší členovia a členky Ligy spravodlivosti (Justice League), konkrétne Batman, Wonder Woman, Aquaman, Flash, Green Lantern a Cyborg. Prítomný je aj zločinec Lex Luthor, najväčší Supermanov nepriateľ, ktorého plány nečakane zapríčinia celú situáciu so zvieracími superschopnosťami.  
 • Morča Lulu, ktoré je hlavnou záporáčkou filmu, si vytvorí vlastný tím z pokusných morčiat, ktoré sú takisto obdarené superschopnosťami. Uvidíme ich lietať, ovládať oheň či ľad, disponovať nadľudskou silou a množstvom ďalších daností.  
 • Nechýba ani rozkošné mačiatko, ktorého schopnosti sú… naozaj nečakané!  
Aktuálnou jednotkou v kinách je animovaná DC Liga superzvierat
Continental film

Zábavnú jazdu s animovaným filmom DC Liga superzvierat by si v kinách nemali ujsť milovníci a milovníčky epických príbehov, kreatívnych nápadov či zvierat ako takých. Veď aj samotný režisér tvrdí, že už byť domácim maznáčikom je superschopnosť sama osebe. Snímku do slovenských kín prináša distribučná spoločnosť Continental film.  


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť