Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 25.6.2024
sk
Tadeáš
, Olívia
cz
Ivan
Zdroj: ©Sony Pictures / MovieStillsDB

Akých Spider-Manov môžeme očakávať v blížiacej sa snímke Across The Spider-Verse?

Across The Spider-Verse sa už nezadržateľne blíži! Ktorých Spider-Manov môžu diváci vo filme očakávať?

Novinka od Sony Pictures a zároveň druhé pokračovanie snímky Spider-Man: Into The Spider-Verse, ktoré v tomto prípade nesie podtitul Across The Spider-Verse, sa blíži závratnou rýchlosťou, pričom už o necelé 3 týždne dorazí do všetkých kín po celom svete. Ako nás už prvý diel navnadil, snímka sa bude točiť hlavne okolo reality zloženej vyslovene zo Spider-Manov.

Vo filme sa do hlavnej úlohy opäť navráti obľúbený Miles Morales v jeho čierno-červenom obleku, ktorému pomôžu starí známi z prvého dielu, ako napr. Spider-Gwen, Peter Parker, ale aj nováčikovia ako Spider-Punk alebo Spider-Woman. To však nie je ani zďaleka všetko, pretože v snímke spoznáme stovky ďalších pavúčích hrdinov, ktorých sme mohli vidieť v rôznych pop-kultúrnych odvetviach.

Slovo Spider-Verse začína v tomto bode naberať na svojej váhe, a preto sa v dnešnom článku pozrieme na rôznych Spider-Manov, ktorých vo filme očakávame, alebo ešte len môžeme spoznať.

Sony Pictures / MovieStillsDB

Spider-Man 2099/Miguel O’Hara

Už od 1. dielu, kde nám poskytla potitulková scéna prvý pohľad na Spider-Mana z budúcnosti, netrpezlivo očakávame príchod tohto zaujímavého protivníka Milesa Moralesa na scénu. V komiksoch často označovaný ako Spider-Man 2099/Miguel O’Hara prichádza do príbehu, v ktorom, ako sa na prvý pohľad zdá, sa dostane s Milesom do konfliktu kvôli vzniknutému problému v jeho realite.

Miguel O’Hara bol pracovníkom obrovskej korporácie Alchemax, kde sa v dospelosti stal hlavným genetickým inžinierom, ktorý pracoval na projekte The Corporate Raiders. Počas jeho práce pri jednom z pokusov zahynul ľudský testovací subjekt, čo ho následne prinútilo k odchodu z Alchemaxu. To sa však nepáčilo Tylerovi Stoneovi, prezidentovi Alchemaxu a hlavnému zamestnávateľovi Miguela.

Ten mu v tajnosti podal drogu zvanú Rapture, ktorá sa pri užití viaže na genetický kód jej užívateľa, a len Alchemax má právo legálne distribuovať túto drogu do sveta. To prinúti Miguela vziať si látku podávanú testovacím subjektom, do ktorej vložil vlastnú DNA, aby sa tak vymanil zo závislosti od Rapture a navrátil svoj genetický kód do pôvodného stavu.

Samozrejme, všetko sa skomplikovalo v momente, keď podriadený Tylera Stonea Aaron Delgado sabotuje stroj s látkou, čo spôsobí zmenu Miguelovho genetického kódu na 50 % pavúčej DNA. Miguel proces prežije, ale uvedomí si, že teraz má schopnosti Spider-Mana, avšak s novými tesákmi a vysúvacími pazúrmi na koncoch prstov, na rukách a nohách.

Spider-Woman/Jessica Drew

Po prvej ženskej pavúčej superhrdinke, ktorú už poznáme z predchádzajúceho dielu, Gwen Stacy prichádza na rad komiksovo najznámejšia ženská superhrdinka v obleku pavúka menom Jessica Drew/Spider-Woman. Vo filme sa opäť stretneme s jemne pozmenenou verziou tejto postavy, kde je Jessica prezentovaná ako tehotná žena s afroamerickými koreňmi.

Keď mala Jessica približne 1 rok, jej rodičia sa presťahovali do malého domčeka na okraji hory Wundagore v Transii. V tomto bode ich príbehu prichádza High Evolutionary, ktorý sa s jej otcom Jonathanom Drewom, vynikajúcim genetickým inžinierom, spojil, vďaka čomu následne vytvorili výskumné zariadenie, kde pracovali na svojich kontroverzných štúdiách o evolúcii, genetike a regenerácii buniek.

Výskumné zariadenie sa novým spojencom podarilo vytvoriť po tom, čo našli na svojom pozemku obrovské ložiská uránu. Bohatstvo nerastných surovín však prinieslo aj veľké nešťastie a malá Jessica sa postupne začala cítiť chorá a otrávená z dlhodobého vystavenia uránu. Jonathan, v nádeji zachrániť svojej dcére život, jej aplikoval sérum vytvorené z krvi niekoľkých najrôznejších druhov pavúkov.

Aby urýchlil účinky pôsobenia séra, uložil ju do evolučného akcelerátora, ktorý zostrojil High Evolutionary. Jessica bola po dlhé roky uzavretá v komore akcelerátora, ktorý tiež spomalil jej starnutie. Prebudila sa až niekoľko rokov dozadu, pričom získala typické schopnosti Spider-Mana s niekoľkými ďalšími, ako je napr. jej metabolizmus imúnny voči ožiareniu alebo vylučovanie jedov a feromónov.

Akých Spider-Manov môžeme očakávať v blížiacej sa snímke Across The Spider-Verse?
Sony Pictures / MovieStillsDB

Spider-Man/Pavitr Prabhakar

Tretím Spider-Manom, ktorého diváci spoznajú v nadchádzajúcej snímke Across The Spider-Verse, je Pavitr Prabhakar. Ako je už z jeho mena jasné, ide o indickú verziu Petera Parkera z reality Earth-616, ktorý vyrastal v chudobných pomeroch na dedine, no po získaní polovičného štipendia sa presťahoval do Bombaja k svojej tete Maye a strýkovi Bhimovi.

Rovnako ako Peter Parker bol šikanovaný. Počas jedného dňa, keď unikal pred svojimi spolužiakmi, narazil Pavitr na starobylého jogína, ktorý mu odovzdal schopnosti pavúka, aby bojoval proti zlu ohrozujúcemu svet. Počas obdobia zoznamovania sa s novými schopnosťami odmietol pomôcť žene, ktorú ohrozovalo niekoľko mužov.

Po tom, čo započul jeho strýka Bhima, ako volá o pomoc, dobehol na miesto činu, kde zistil, že sa snažil ženu ochrániť, na čo bol smrteľne bodnutý. Pavitr si v tomto bode príbehu uvedomil, že s veľkou silou prichádza aj veľká zodpovednosť.

Od tohto momentu sa zaviazal aj naďalej ochraňovať svet a bežných ľudí pred hrozbami, ktoré číhajú na každom rohu. Spider-Man z Indie má rovnaké schopnosti ako Spider-Man/Peter Parker z hlavnej reality.

Odporúčame prečítať:

Pri tvorbe hudby sa netreba báť experimentovať a robiť chyby, hovorí slovenská DJ-ka Neraev

Spider-Punk/Hobart Brown

Ďalším Spider-Manom v poradí, s ktorým sa v nadchádzajúcom filme stretneme, je neobyčajný variant známy pod menom Spider-Punk. Vlastným menom Hobart Brown, bezdomovec a teenager pochádzajúci z reality Earth-138, sa stal Spider-Manom po tom, čo bol uhryznutý pavúkom ožiareným nelegálnym skládkovaním toxického odpadu.

Hobart sa po získaní schopností sám vyhlásil za Spider-Mana a spolu s Captainom Anarchy a Hulkom (Robbie Banner) začal bojovať proti zločinu.

V tejto zvláštnej realite sa stal Spider-Punk vodcom Spider Army, ktorú viedol v boji proti režimu prezidenta Normana Osborna. V tomto boji využívali ozbrojené sily Osborna – Thunderbolts – technológiu V.E.N.O.M., ktorá mala slabinu v elektrike, čo Hobart využil vo svoj prospech, a zasadil tak diabolskej armáde elektrický šok v podobe 15 000 voltov punk rocku.

Po tom, čo sa Spider-Punkovi podarí vyslobodiť utláčaný ľud spod režimu Normana Osborna, stáva sa členom tzv. Army of Spider-Men, ktorú vytvoril Superior Spider-Man, a teda Peter Parker s vedomím Otta Octaviusa.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Martin Krug
Primárne sa venujem tvorbe článkov na tému Marvel a Marvel Cinematic Universe (MCU). Cudzie mi však nie sú ani témy, ktoré spadajú do fantasy pop-kultúry, od najrôznejších kníh, cez vybrané komiksy, až po samotné filmové a seriálové projekty. Denne prispievam k tuzemskému Marvel spravodajstvu prostredníctvom sociálnych sietí.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.