Nedeľa 2.10.2022
sk
Levoslav
cz
Olívie, Oliver
, Olivia

Aligátor sa vlámal do garáže, kde boli zásoby nápojov na oslavu. Vypil niekoľko plechoviek diétnej koly

Manželia našli vo svojej garáži nezvaného hosťa.


Na zásobách pitia na narodeninovú oslavu si pochutnal okoloidúci aligátor. Podivný prípad sa odohral v meste Naples v americkom štáte Florida, informoval portál The Guardian.

Karyn Dobson na svoju blížiacu sa narodeninovú oslavu nakúpila so svojím manželom Jamiem plno pochutín a nápojov. Tie uskladnili do garáže, odkiaľ sa však zakrátko začali ozývať podivné zvuky. Jamie prezradil, že keď nahliadol dovnútra, takmer sa nezmohol na slovo. Uvidel totiž aligátora!

Shutterstock

„Trochu som pootvoril dvere, strčil do otvoru hlavu a bol tam aligátor,“ líčil neskôr. Okolo neho sa váľali deravé plechovky s diétnou kolou, ktorých obsah vytiekol na zem. Aligátorovi sa totiž podarilo otvoriť balík s niekoľkými plechovkami.

Okamžite bolo jasné, že na plechovkách koly si dotieravý plaz aj pochutnal. Karyn nadhodila, že si ich zrejme pomýlil s pivom.

Mohlo by ťa zaujímať:

Čím je Slnečný štát zvláštny? Takto si ľudia vysvetľujú známy fenomén Florida Man

Pre ľudí nepredstavujú veľké nebezpečenstvo

Zdá sa, že aligátor sa do garáže prešmykol, keď Karyn a Jamie vyrazili na prechádzku so psom. Dvere do garáže zabudli zavrieť a aligátor využil príležitosť. Na Floride nie sú podobné prípady ničím novým, aligátory sa zvyknú potulovať v obývaných oblastiach najmä od apríla do júna, keď u nich nastáva obdobia párenia.

Dobsonovci sa sem však prisťahovali len nedávno, takže si zrejme neboli vedomí, že dvere treba zakaždým pevne zavrieť. Napokon im s neželaným návštevníkom pomohol špecialista, ktorý ho odchytil a vypustil do prírody mimo ľudských obydlí.

Shutterstock

Hoci aligátory vyzerajú desivo, pre ľudí predstavujú len malé nebezpečenstvo. Odborníci podotkli, že pokiaľ sa ich človek nesnaží pripraviť o potravu, tak naňho nezaútočia. „Len málokedy hryzú za iným účelom, než je získanie potravy,“ zdôraznili.

„Samice môžu svoje hniezda ochraňovať tým, že syčia a otvárajú papule, aby votrelcov vydesili, ale len veľmi výnimočne človeka uhryznú.“ Oveľa väčšia pravdepodobnosť, že človeka aligátor uhryzne, je podľa expertov vo vode či v jej okolí.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť