Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 4.2.2023
sk
Veronika
cz
Jarmila

Nápisy na tričkách môžu byť naozaj rôzne. Hlášky z filmov, úderný slogan, prípadne aj niečo originálne podľa výberu samotného zákazníka. Avšak, keď ide o tričká pre deti, mali by byť ich výrobcovia opatrnejší a radšej si dvakrát premyslieť, aké posolstvo nám chcú prostredníctvom svojho trička predať.

Toto je tričko pre deti?!

V poslednej dobe si celkom spálila prsty maloobchodná spoločnosť Onlybabycare, ktorá, ako píše portál Unilad, prostredníctvom internetového obchodu Amazon predávala detské tričká s nápisom „Daddy’s little slut“, teda „Ockova malá štetka“. Možno by si čakal, že podobné tričko bude určené pre recesistov, prípadne pornohviezdy. Celkom určite sa ale nehodí pre deti.

Reakcie na seba nenechali dlho čakať a Amazonu sa začali ozývať pobúrení zákazníci. Popis produktu navyše vzbudzuje podozrenie, či nejde o nejaký cielený čierno-humorný trolling.

Tričko sa podľa stránky totiž údajne hodí „na hranie vonku, na oslavy narodenín, krstiny, prvé sväté prijímanie, svadbu, detské fotografovanie či na bežné nosenie.“

Ako sme už spomenuli, u zákazníkov tento produkt nenašiel veľa pochopenia. Takmer všetci boli zhrození tým, že sexualizuje malé deti a mnohí sa Amazonu vyhrážali bojkotom. Nejde pri tom o jediné problematické tričko od Onlybabycare. Na iných môžeme totiž nájsť nápisy, ako „Lode a štetky“ či „Na čiernych zbraniach záleží“.

„Každého, kto si toto tričko kúpi, by mala navštíviť polícia,“ vyhlásil užívateľ Robb Davis na Twitteri. „Prečo vôbec rodičia tej malej modelky dovolili, aby bola tohto súčasťou? Chúďa! Aké posolstvo je tým vysielané?“

Súhlasila s ním aj Kathy Copeland. „Ak by som uvidela dieťa s týmto tričkom, okamžite volám políciu,“ napísala. Amazon na kritiku zareagoval a tričká promptne stiahol z predaja. Podobné kontroverzné produkty sa však na jeho portáloch objavujú pomerne často.

Len na začiatku tohto roka boli ľudia zdesení, keď zistili, že spoločnosť Redbubble na Amazone predáva minisukne či vankúše s motívom fotografií z koncentračných táborov. Aj tieto výrobky Amazon, samozrejme, po kritike okamžite stiahol z predaja.

Zdroj: unilad.co.uk


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť