Amazon stiahol z predaja detské tričká s kontroverznými nápismi

Na obchod sa oprávnene zniesla vlna obrovskej kritiky.

Zdroj: quotecatalog.com

Nápisy na tričkách môžu byť naozaj rôzne. Hlášky z filmov, úderný slogan, prípadne aj niečo originálne podľa výberu samotného zákazníka. Avšak, keď ide o tričká pre deti, mali by byť ich výrobcovia opatrnejší a radšej si dvakrát premyslieť, aké posolstvo nám chcú prostredníctvom svojho trička predať.

Toto je tričko pre deti?!

V poslednej dobe si celkom spálila prsty maloobchodná spoločnosť Onlybabycare, ktorá, ako píše portál Unilad, prostredníctvom internetového obchodu Amazon predávala detské tričká s nápisom „Daddy’s little slut“, teda „Ockova malá štetka“. Možno by si čakal, že podobné tričko bude určené pre recesistov, prípadne pornohviezdy. Celkom určite sa ale nehodí pre deti.

Reakcie na seba nenechali dlho čakať a Amazonu sa začali ozývať pobúrení zákazníci. Popis produktu navyše vzbudzuje podozrenie, či nejde o nejaký cielený čierno-humorný trolling.

Tričko sa podľa stránky totiž údajne hodí „na hranie vonku, na oslavy narodenín, krstiny, prvé sväté prijímanie, svadbu, detské fotografovanie či na bežné nosenie.“

Ako sme už spomenuli, u zákazníkov tento produkt nenašiel veľa pochopenia. Takmer všetci boli zhrození tým, že sexualizuje malé deti a mnohí sa Amazonu vyhrážali bojkotom. Nejde pri tom o jediné problematické tričko od Onlybabycare. Na iných môžeme totiž nájsť nápisy, ako „Lode a štetky“ či „Na čiernych zbraniach záleží“.

„Každého, kto si toto tričko kúpi, by mala navštíviť polícia,“ vyhlásil užívateľ Robb Davis na Twitteri. „Prečo vôbec rodičia tej malej modelky dovolili, aby bola tohto súčasťou? Chúďa! Aké posolstvo je tým vysielané?“

Súhlasila s ním aj Kathy Copeland. „Ak by som uvidela dieťa s týmto tričkom, okamžite volám políciu,“ napísala. Amazon na kritiku zareagoval a tričká promptne stiahol z predaja. Podobné kontroverzné produkty sa však na jeho portáloch objavujú pomerne často.

Len na začiatku tohto roka boli ľudia zdesení, keď zistili, že spoločnosť Redbubble na Amazone predáva minisukne či vankúše s motívom fotografií z koncentračných táborov. Aj tieto výrobky Amazon, samozrejme, po kritike okamžite stiahol z predaja.

Zdroj: unilad.co.uk

Reagujte!
Grr Grr
8
Grr
Fuuj Fuuj
4
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
23
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Experti na spánok odkazujú: tieto veci by ste nemali mať nikdy v spálni

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME