Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.4.2024
sk
Slavomír
cz
Evženie
, Evžénie
V spolupráci s Bontonfilm

Ambiciózna a chválená česká novinka Tancuj Matylda ponúkne tragikomický pohľad na rodinné vzťahy

Snímka do kín zamieri 22. februára.


Českú dramédiu Tancuj Matylda natočil Petr Slavík a do slovenských kín sa dostane ešte tento mesiac. Už na prvý pohľad je jasné, že snímke nechýbajú solídne ambície a že chce byť niečím viac, než len nenáročnou zábavou. Poďme si ju predstaviť trochu bližšie.

Náročné spolužitie rodiny skomplikuje zákerná choroba

Príbeh sa točí okolo uzavretého Karla (Karel Roden), ktorý žije vo svete poriadku a jasných pravidiel. Jeho matka Matylda (Regina Rázlová) je naproti tomu extrovertná a bohémska. Karel ju však navštevuje viac-menej len z povinnosti a príliš vrelý vzťah medzi nimi nie je.

Matylda však nečakane príde o byt a Karel sa jej musí ujať. Ich spolužitie má k ideálu rozhodne ďaleko. Všetko sa ešte viac skomplikuje, keď Matylde diagnostikujú Alzheimerovu chorobu.

Karel sa nemôže príliš spoľahnúť ani na svojho syna Pavla (Antonio Šoposki). Má totiž nulový zmysel pre zodpovednosť a navyše pohŕda prácou exekútora, ktorú vykonáva jeho otec. Táto nesúrodá trojica si však k sebe bude musieť nájsť cestu.

V ďalších úlohách sa vo filme predstavia aj Zuzana Kanócz, Simona Postlerová, Eva Leinweberová, Miroslav Babuský, Natálie Hejlová, David Depta či Jiří Rendl.

Snímka trailerom láka na ľudský príbeh, ktorý sa na vážne životné problémy bude pozerať s humorom, ale nebudú mu chýbať ani emócie.

Môže sa tiež pochváliť kvalitným kastingom a dobrou správou je, že sú s ňou spokojní aj kritici. Tí vyzdvihujú herecké výkony, scenár a dialógy, ale aj funkčný humor. Do kina sa teda rozhodne tešíme. Snímka Tancuj Matylda si premiéru odbije 22. februára.

filmy, Tancuj Matylda, komédia, dráma, český film, kino program, slovenské kino, kino premiéra, filmová novinka
Bontonfilm SK

Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.