Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.7.2024
sk
Magdaléna
cz
Magdaléna, Magda
, Magdalena

Ambiciózny aktivista sa prilepil o asfalt. Domov odišiel s kusom diaľnice na ruke

Lepiaca super zmes ho zoznámila so super pravačkou.


Klimatické hnutie Posledná generácia (Letzte Generation) je aliancia nemeckých a rakúskych aktivistov ekologického hnutia s deklarovaným cieľom využiť občiansku neposlušnosť na vynútenie si opatrení v boji proti klimatickej kríze. Na svoj odboj často používajú protesty zahŕňajúce blokovanie ciest a diaľnic, čo potvrdzuje aj ich posledný počin, o ktorom informoval portál iDnes.

Svojimi aktivitami upozorňujú na dôsledky ľudských klimatických zmien, plytvanie potravín, znečisťovanie ovzdušia a ďalšie aktuálne problémy. Ich zhromaždenia často spôsobujú niekoľkohodinové blokády frekventovaných ciest. Nespriechodňujú dopravu, rozdávajú vyhodené, ešte konzumovateľné jedlo. Odhodlaná mládež je čoraz hlasnejšia.

Lahodný zvuk rannej zbíjačky

Minulotýždňová akcia má zaujímavú dohru. Na nemeckej Binger Strasse v smere do centra Mainz si štyria aktivisti prilepili dlane o asfalt. Dvaja ďalší sedeli vedľa nefixovaní, aby v prípade núdze mohli spriechodniť záchranný pruh.

Najdômyselnejší aktivista Raúl Semmler (38) použil zmes piesku a super lepidla. Aby mu mestskí stavební robotníci vypáčili ruku z cesty, museli ohriať asfalt a použiť zbíjačku a flexku. Po dvoch hodinách ho z cesty vyslobodili aj s kusom „mesta“ na ruke. Žiaden strach. Dieru na vozovke ihneď opravili. Ďalších odbojárov odlepili pomocou olivového oleja.

Tú dieru v ceste zaplatia

Ranná dopravná špička sa na pár hodín stala zápchou. Keďže to ostatným účastníkom premávky znemožnilo pokračovať v jazde, bolo začaté trestné stíhanie pre nátlak. Polícia vyšetruje aj porušenie zhromaždovacieho zákona a poškodenie verejného majetku. V súčasnosti preveruje, či náklady za poškodenie vozovky možno účtovať lepičom.

Amputácia ruky

Najprv sa špekulovalo o amputácii ruky, nakoniec sa celá akcia zaobišla bez zranení. Horlivý gentleman s lepkavými prstami povedal, že je v poriadku a nemusel ísť do nemocnice na de-rukáciu. Dodal, že by to zopakoval aj v prípade hrozby trvalého poškodenia zdravia. Zakončil to slovami, že jeho cieľom je nenásilný protest, k čomu patrí aj sebaláska.

O čo tu išlo?

Aktivisti podľa vlastných vyjadrení požadujú obmedzenie rýchlosti na 100 km/h na diaľniciach a permanentný 9-eurový lístok. Cieľom je šetriť CO2 a tým chrániť planétu.


Tagy:

Monika Suchá
Píšem prstami, myslím hlučným vnútorným hlasom. Atakujem zaujímavými témami, ktoré musia prilákať najskôr mňa, kým ich vyzradím druhým. Konvenčne do nich badurkujem ironický a sarkastický tone of voice.Vo voľnom čase neznášam decká, obľubujem pondelky, bad days sú nedeľky. Rada si umývam zuby a šparchám sa vatovými tyčinkami v uškách. Také uspokojujúce.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.