Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 30.11.2022
sk
Ondrej, Andrej
cz
Ondřej

Známu vedomostnú hru Milionár iste poznáš. V minulosti sa s úspechom vysielala aj na slovenských či českých televíznych staniciach. V Amerike sa tento program tiež tešil veľkej popularite a tento rok sa na obrazovky dostala jeho obnovená verzia. V poslednej epizóde sa navyše objavilo niečo, čo pritiahlo pozornosť Čechov aj Slovákov.

České slovo v otázke za 500-tisíc dolárov

Ako uvádza aj portál iDNES, súťažiaci J. D. Barton dostal otázku za rozprávkových 500-tisíc dolárov (cca 408-tisíc eur). Otázka znela: „V ktorom jazyku slovo ano‘ znamená ‚yes‘?“ Na výber boli tieto jazyky: český, kórejský, arabský a portugalský. Barton si s touto otázkou nevedel poradiť a vôbec si správnou odpoveďou nebol istý, takže sa pokúsil využiť pomoc, a to priamo od moderátora Jimmyho Kimmela.

Czech language question stumps Millionaire contestant

Just a little basic Czech could have won this Millionaire contestant $500,000!

Posted by We Love Czechia on Saturday, December 19, 2020

Lenže ten hneď priznal, že odpoveď nepozná. „V žiadnej z týchto krajín som nikdy nebol, a ani neviem, ako by sme teraz mohli spoločne zistiť, ktorá možnosť je správna. Moja konečná odpoveď pre vás teda je, že neviem,“ povedal Kimmel. Barton teda nechcel riskovať a povedal, že radšej odíde s nižšou, ale istou čiastkou – 250-tisíc dolárov (cca 204-tisíc eur).

Následne si on aj moderátor nezáväzne tipli možnú odpoveď. Jimmy Kimmel sa prikláňal k tomu, že „ano“ je kórejské slovo, ale Barton vyhlásil, že sa mu zdá, že by mohlo byť české. Hoci ako dodal, nepozná žiadne české slovo a k tejto odpovedi ho viedla intuícia.

A ako sa o pár sekúnd ukázalo, naozaj to bola správna odpoveď. „Neviem, či je to pre vás dobrá, alebo zlá správa,“ zhodnotil Kimmel. J. D. Barton ale nemusí mať hlavu v smútku. 250-tisíc dolárov je slušná sumička a ako sa Barton vyjadril, je vďačný, že ju mohol dosiahnuť. Podľa vlastných slov ju naplno využije pre seba a svoju rodinu.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť