Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 13.6.2024
sk
Anton
cz
Antonín
, Antonin

Amerika, zem zasľúbená. Progresívna krajina, kde si môžeš kúpiť vyprážané maslo, zosobášiť sa s krabicou od pizze a súdiť výrobcu plastového vedra za to, že si sa oň potkol a nabil si hubu (a ešte tento bizarný súdny spor aj vyhrať). To je tá istá krajina, ktorá na sklonku druhého desaťročia 21. storočia objavila existenciu rýchlovarnej kanvice… a internet sa na tom výdatne zabáva.

Ak to z predošlého odstavca nie je jasné, píše sa rok 2020. Za posledné roky v oblasti technológií ľudstvo značne pokročilo, vďaka čomu sa súčasťou našich každodenných životov stala nejedna multifunkčná (alebo skrátka len funkčná) hračka. Máme mobily, počítače a, čuduj sa svete, aj takú šikovnú srandu na rýchle varenie vody.

Američania zisťujú, ako funguje kanvica

Za vynález vďačíme Petrovi Hobbsovi, ktorý sa v roku 1955 činil a priniesol svetu revolučnú technológiu dosiaľ nepoznanú. Rýchlovarná kanvica, to je vec. Ľudia majú radi praktično, veci, ktoré šetria čas aj energiu, a tak netrvalo dlho a rýchlovarné kanvice sa začali tešiť veľkej popularite. Dnes sa používajú všade… teda očividne všade okrem Ameriky. 

Shutterstock

Zvyšok populácie o tom doteraz nemal ani páru, ale Američania – rovnako ako vyzúvaniu sa – neholdujú ani elektrickým kanviciam. A nielenže im neholdujú, niektorí zjavne ani len netušili o ich existencii. Jednou z nich bola aj slečna, ktorá na Twitteri figuruje pod prezývkou @earringdealer. To sa však zmenilo.

„Konečne som konvertovala na elektrickú kanvicu,“ píše nadšene vo svojom príspevku. „Ono to fakt uvarí vodu za pár minút! Dnes som mala už trikrát čaj.“ Z príspevku sa stal čoskoro virál a ako vysvitlo, rozhodne nebola jediná, kto čaro rýchlovarnej kanvice objavoval dlhšie ako Kolumbus Ameriku.

https://twitter.com/earringdealer/status/1335117779935047680

Ľudia v komentároch, tiež Američania, sa teda delili o vlastné pozitívne skúsenosti. „Ona sa normálne vypne, keď sa voda dovarí, takže nič nespálim. Neverím svojim očiam,“ napísala jedna z používateliek. Okrem ohúrených Američanov sa však našlo nespočetné množstvo ľudí, ktoré to celé nevedia pochopiť.

Ostatní nechápali, ako mohli ľudia spoza veľkej mláky tak šeredne zaspať dobu

„Keď si predstavím, že naši bratranci mávali doteraz čaj menej ako trikrát týždenne, až ma myká,“ napísala akási slečna, očividne Britka. „A ako sa tešia, že sa to samo vypne. To si fakt doteraz varili vodu ako v stredoveku?“ smial sa zase ktosi ďalší. Každopádne, aj toto je len jeden z mnohých dôkazov, že človek sa učí každý deň. Niekedy aj to, ako funguje kanvica.

Shutterstock

Zdroj: earringdealer / Twitter


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.