Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 31.1.2023
sk
Emil
cz
Marika

Počas pandémie koronavírusu sme mohli natrafiť nielen na spolupatričnosť a vzájomnú pomoc, ale, žiaľ, aj na vyslovenú hlúposť, nezodpovednosť či aroganciu. Ľudia si ale neuvedomujú, že sa to často môže obrátiť proti nim. Dôkazom je aj prípad 37-ročnej Margaret Ann Cirko z americkej Pensylvánie.

Ako uvádza aj portál LADbible, Margaret ešte minulý rok v marci, teda v dobe, keď pandémia naplno udrela, vošla do supermarketu a začala kašľať a pľuť priamo na potraviny, vrátane čerstvého ovocia, zeleniny, mäsa či pekárskych výrobkov. Popri tom vykrikovala, že má koronavírus a že všetci zákazníci ochorejú.

A woman who purposely coughed on produce and food in a grocery store while screaming she was infected with COVID-19…

Posted by CGTN on Wednesday, August 25, 2021

Súd neobmäkčila

Ženu obratom zadržala polícia a hoci sa po teste ukázalo, že je negatívna, pracovníci sa aj tak báli, že môže ľudí nakaziť. V tom čase sme ešte poriadne nevedeli, ako veľmi sa koronavírus šíri, či ho možno dostať aj z potravín, prípadne či ho testy dokážu zachytiť.

V prípade Cirko teda mohlo ísť o prípad, keď mala vírus v ranej fáze. Pracovníci supermarketu nechceli nič riskovať, a tak boli nútení vyhodiť potraviny za 35-tisíc dolárov (cca 30-tisíc eur). Nebolo to prvýkrát, čo mala Cirko problémy so zákonom. Polícia ju zadržala aj v apríli tohto roku, keď odmietala vyjsť z kostola a vyhlasovala o seba, že je „dieťa božie“.

Cirko sa nedávno kvôli svojmu činu v supermarkete postavila pred súd. Tam svoje správanie oľutovala a tvrdila, že v čase incidentu bola pod vplyvom alkoholu. „Chcela by som to vrátiť naspäť,“ sypala si popol na hlavu. Cirko bola odsúdená na jeden až dva roky odňatia slobody, osemročnú podmienku a povinnosť nahradiť supermarketu finančnú škodu.

Shutterstock

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť